Kamera sony fdr ax1e
Witam od jakiegoś czasu noszę sie z zamiarem kupna nowej kamery, do tej pory pracowałem na vg 20 i canonie 60 d.
VG 20 nie jest zła ale w ciemnych pomieszczeniach nie radzi sobie za bardzo, a wiec wybór padł na fdr ax1 całkiem nowa kamerka (miała premierę jakie 3 miesiące temu) no i w cenie jeszcze przystępnej 4500€.
Nie ma jeszcze za wiele informacji w sieci, ale to co znalazłem odpowiadało by moim oczekiwaniom no i 4k w 50 p.
Co myślicie o tej kamerze , czy warto?
Odpowiedz
Nikt sie nie wypowie?
Warto już inwestować w 4K? Czy może lepiej jeszcze zaczekać, bo fakt ze niedługo 4k będzie standardem jak teraz hd to pewne
Odpowiedz
Jakbym znalazł chętnego na NX-5, to bym pewnie brał ax1 :) ale testować - nie testowałem. Sam jestem ciekawy. Póki co cholernie drogie karty, ale obraz (z tego co widziałem w internecie) - na prawdę dobry...
Odpowiedz
(12-28-2013, 17:38)mateuszszar napisał(a):  Póki co cholernie drogie karty

Fakt, bo za 64giga 2k to lekka przesada(z czasem pewnie trochę stanieją) Jedna 32giga dają w gratisie do kamery, z tego co czytałem to wystarczy na 30 min w 4K wiec na testy wystarczy :)
Ja obawiam się jednego jak będzie sobie radzić w ciemnych pomieszczeniach, minimalne światło to 3 luxy wiec nie jest za jasna.
Na filmach z you tube nie wygląda to źle, ale jak wiadomo you tube i kompresja robią swoje, wiec za bardzo nie ma się co sugerować.
Odpowiedz
I stało się, od soboty jestem posiadaczem fdr ax1 :)
a w niedziele przeszła pierwszy poważny sprawdzian i oczywiście zaliczyła na 5, kręciłem w full hd i jak dla mnie obraz super a 4K rewelacyjny.
Co do samej kamery to same plusy, minus za to ze na razie nie działa slot na karty sd ma być aktywny po wyjściu nowego oprogramowania gdzieś w połowie roku.
Niedługo zapodam jakieś wideo z testów HD i 4K.
Odpowiedz
To ja poproszę surówkę testową (HD i 4K oczywiście)...
Odpowiedz