Efekt przeplatania obrazów w szybkim tempie
Proszę o poradę jak osiągnąć efekt przeplatania dwóch klipów wideo w szybkim tempie tak jak na teledysku poniżej od 0.33. Wiem jak zrobić to wycinając małe fragmenty klipu i wstawiając je na przemian ręcznie, ale jest to na tyle popularny efekt w teledyskach, a ten sposób wydaje się strasznie czasochłonny jak na wyjściową długość rezultatu, że pomyślałem o istnieniu drugiej drogi. Może znacie jakąś lepszą metodę lub plugin, który by pomógł? :)

Odpowiedz
Ale w czym problem? Gdzie widzisz trudność? Z czym sobie nie możesz poradzić?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Trudność w tym, ze go montaż męczy.
Odpowiedz
Chodzi mi o to, że takie powycinanie wszystkiego ręcznie jest dosyć żmudne i czasochłonne i chcę się dowiedzieć czy może istnieje jakiś wygodniejszy sposób
Odpowiedz
Jasne, można napisać jakąś wtyczkę, czy skrypt, który by powrzucał takie pocięte ujęcia, tylko nie bardzo sobie potrafię wyobrazić, i Ty zapewne też nie, skąd taki plugin będzie wiedział, który fragment, z którego klipu wstawić w takie a takie miejsce.
Niestety niektóre rzeczy są pracochłonne. Nie chcesz malować obrazu bo to męczy to se kup cyfraka. Proste?
Jedyny plugin jaki bym to widział (nazwy nie pamiętam, ale coś z Borisa) to taki, który powstawia markery tam gdzie przypada bit. I to wszystko. A potem trymerek w łapkę i jazda. Goni Cię ktoś? Przecież to parę klatek a nie cały film zlepiany ręcznie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dziwne pytanie. Z początku myślałem, że spotkam tam migające efekty, obrazy przeplatane z dużą szybkością ze nic nie widać - po prostu taki efekt. Ale włączyłem klip i spotkałem tam zwykły montaż. Intencjonalny. Nie wiem więc w czym gościu widzi problem. Ja bym tego inaczej niż ręcznie nie chciał nawet robić. Lenistwo i głupota autora posunięta do granic absurdu.

(Wiadomość została napisana z mojego telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz