SV 10.00 - inny podgląd niż render...
Witam wszystkich. Mam problem, którego nie potrafię sam wyeliminować ze względu, że klip renderuje mi się ponad 3 godziny. Otóż mam główną ścieżkę filmową nagraną w rozdzielczości 640x480 z kamerki komputera. Jest to rozciągnięte do wielkości klipu, który robię czyli do 720x480. Na ten klip (który jest ustawiony jako source alpha) jest nałożony efekt ognia, który sciągnąłem z jakiegoś tutoriala i ten ogień ma bardzo dużą rozdziałkę ale zmniejszyłem go do wielkości klipu i teraz mam taki problem, że na podglądzie jest wszystko okej ogień na całą szerokość klipu a po wyrenderowaniu ogień jest w rozdzielczośći węższej tak że po lewej i prawej stronie są paski bez ognia gdzie jest tylko źródłowy klip i marnie to wygląda. Potrafi ktoś coś poradzić? Pozdrawiam
Odpowiedz
projekt ustawiony tak samo jak render/wsad?
Odpowiedz
tak dokładnie
Odpowiedz
Chyba jednak nie. Przy takich samych ustawieniach render wygląda IDENTYCZNIE jak ustawienia projektu!.
Wrzuć plik projektu oraz opis jak renderujesz (albo napisz dokładnie ustawienia projektu oraz renderu).
Odpowiedz
Ale jeśli miałoby się coś nie zgadzać po renderze to wszystko a nie tylko sam jeden ogień. A sprawdź czy "Pixel aspect ratio" jest takie samo w:
- każdym evencie na linii czasu
- ustawieniach projektu
- opcjach renderingu
Odpowiedz
dzięki za pomoc. Okazało się, że faktycznie ogień miał inny pixel aspect ratio.

Teraz mam drugi kłopot otóż już kilka razy renderowałem (a trwa to u mnie 3 godziny) i nie mogę zsynchronizować słów z obrazem. W projekcie przy podglądzie wyłączam efekty (FX Bypassed) i niepotrzebne do synchronizacji dodatki i ustawiam wideo tak, żeby idealnie synchronizowało się z muzyką a po renderze jest lekkie przesunięcie obrazu względem wokalu i nie mam pojęcia z czego to wynika....
Odpowiedz
A czy wtedy jakosc PODGLADU tez ustawiasz na niską? Vegas nie potrafi tego uciągnąć nawet na dobrym sprzęcie często. Wiec jakość tez daj na najgorsza.

(Wiadomość została napisana z mojego telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz