Renderowanie w dobrej jakości
Witam !
Mam pytanie i problem jednocześnie. Może najpierw pytanie.
Mam do zrobienie filmik na 18 urodziny koleżanki tak na prawdę już prawie skończony i pytanie moje brzmi jak najlepiej go zapisać, zależy mi na tym żeby był dobre jakości nie koniecznie full hd, nie chcę też zapisywać w .wmv ponieważ obraz jest jakiś taki żółty różni się od avi a jeśli chodzi o .avi (i tu właśnie jest problem) po renderowaniu w jednym momencie zacina mi się film raczej nie wiem czy tylko w tym momencie ponieważ dalej nie zapisałem bo strasznie długo trwa. Zacina się jeśli to ważne w animacji którą robiłem w programie Blender (600klatek) i nie wiem czy to wina windows media playera czy tej animacji.

Podsumowując:
1. Jaki najlepszy format żeby była dobra jakość (nie żółty obraz) + nie dużo ważyło (filmik będzie miał 15-20min i chciał bym żeby na DVD się zmieściło)

2. Z czego wynika problem z zacinającą się animacją z Blendera ??

Zapis z media info co do tej animacji:
General
Complete name : C:\Users\dell\Desktop\INTRO\FOX FINAL0001-0600.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format settings : rec
File size : 266 MiB
Duration : 25s 0ms
Overall bit rate : 89.1 Mbps

Video
ID : 0
Format : JPEG
Codec ID : MJPG
Duration : 25s 0ms
Bit rate : 89.1 Mbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Original height : 1 440 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 24.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:2
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 4.029
Stream size : 266 MiB (100%)
Odpowiedz
1. Najlepszy obecnie chyba AVC (stosunek wagi do jakości). Czyli tak, jak proponujemy do YT - możesz jednak dać większy bitrate (przy 720p - możesz ustawić około 8-10Mbps - jeśli ustawisz dwuprzebieg, to otrzymasz jeszcze lepszą jakość, tyle że render potrwa dwa razy dłużej, ale przy 20minutowym filmie to chyba nie problem).

2. Animacja z blendera jest nie dość, że 4:2:2 (co już obciąża procesor), to na dodatek z dużym bitratem (90Mbps).
Jak wrzucisz do Vegasa i zapiszesz jako AVC MainConcept - powinno chodzić płynnie.

Wypróbuj MainConcept AVC 1280x720, 24p (wszystkie materiały wsadowe mają 24fps?)
Dlaczego animacja z Blendera jest z przeplotem?
Jeśli możesz, wyrenderuj ponownie, ale progresywnie, i 25p a nie 24 (chyba, że nie będziesz dołączał nagrań z kamery/aparatu). System PAL, który obowiązuje w Polsce (i większość urządzeń rejestruje z tym właśnie standardem), opisuje wyraźnie 25 klatek na sekundę.
Odpowiedz