Kopiowanie sekwencji znaczników w tym samym projekcie
Witam

Pytanie jak w temacie.
Czy jest możliwe w vegasie kopiowanie sekwencji kilku znaczników, w inne miejsce tego samego projektu?

Projekt nie jest skomplikowany, ale niektóre jego części muszę powtórzyć. Oznaczyłam je znacznikami i chciałabym taki układ przerzucić w inne miejsce tego samego projektu. Zachować odległości pomiędzy znacznikami i tylko wstawić w te miejsca inne materiały.
Czy jest to do zrobienia w vegasie?

windows7 64bit
vegas pro12 build 770

Każda pomoc mile widziana.
Odpowiedz
znaczniki? W sensie - markery?
Kopiować - nie, ale możesz zaznaczyć, i przesunąć w inne miejsce wszystkie razem (a więc odległości między nimi pozostaną).

Zawsze można zrobić pilotażowy event (np. Solid Color - white), rozciągasz na długość znaczników (od pierwszego do ostatniego) - klikasz "Match event lenght"...
Następnie klikasz na pierwszy znacznik (klikasz ppm na ten pilotażowy event) -> Open in trimmer -> w trimmerze dodajesz w tym miejscu marker [M]... przechodzisz do następnego znacznika -> ppm -> open in trimmer -> stawiasz kolejny marker.

Po zapisaniu wszystkich markerów, przesuwasz ów pilotażowy event w dowolne miejsce - i kopiujesz w nowym miejscu markery :)

Przenoszenie markerów z osi czasu do eventu i odwrotnie można zrobić za pomocą Vegasaur... (płatny) i być może Timeline Tools - ale tego nie sprawdzałem.
Odpowiedz
Mateusz
Wielkie dzięki!

Nie wiedziałam, że grupować można również markery. Dzięki za wskazówkę. Rozwiązanie z tym "pilotażowym eventem" też jak najbardziej skuteczne.

W każdym razie, obydwa rozwiązania pomogły i rozwiązały problem.
Jeszcze raz wielkie dzięki:)
Odpowiedz
Mateusz, to było świetne - nigdy na to nie wpadłem.
Sam fakt dodawania markerów w TRIMMERZE jest super! Bardzo fajna opcja o której nie wiedziałem.
Odpowiedz
A ja często z tego korzystam (renderując np. do DVD za pomocą FrameServera + TMPGEnc, ponieważ wówczas nie dostaję markerów, które niezbędne są przy authoringu DVD, a nie chce mi się tego robić na nowo w DVD_Architekcie - a więc zasysam już wyrenderowany klip spowrotem do Vegasa, z pomocą skryptów ładuję wszystkie markery do pliku - albo ręczenie za pomocą trimmera...). Trzeba sobie ułatwiać życie, gdzie się da ;)
Zawsze powtarzam, że 90% sukcesu, to pomysł. Reszta jakoś się załatwi... (podobno Bill Gates zlecał swe najtrudniejsze zadania najbardziej leniwym pracownikom, ponieważ znajdywali oni najłatwiejsze sposoby na ich wykonanie. ;)
Odpowiedz
Ja tam już olewam sferę DVD. Chciałem kiedyś się tym zająć robić jakieś czaderskie DVD menu, ale teraz już DVD odchodzi w odstawkę. Film zmontowany, do obejrzenia na komputerze i cześć. Ewentualnie płyta z takim filmem. Poza tym jak zależy komuś na jakości to BLuRay powinien być na czasie. Niestety tylko większość polaków ma odtwarzacze DVD.
Odpowiedz
Z tym bywa różnie... ale akurat u mnie dość dużo idzie na DVD, ewentualnie BluRay...

Tak to już jest. Chcieli się nachapać windując ceny BluRay'a i utrzymywali nagrywarki/odtwarzacze na wysokim poziomie, do momentu, jak telewizory zaczęły czytać z pendrive'ów... a więc strzał w własną stopę... mimo, że płyta jest nadal najtańszym nośnikiem, nikomu się nie opłaca inwestowanie w nagrywarkę + odtwarzacz, nawet jak ceny spadły, skoro wystarczy kupić sticka 32GB, lub nawet 64GB już za 100zł i ładować filmy w HD... z prędkością USB 3.0 (wiadomo, te szybsze sticki są droższe, ale nawet na wolniejszych masz prędkość zapisu większą, niż na nagrywarce BluRay ;)
Odpowiedz
Jeszcze a propo znaczników (markerów)...

Miałam jeszcze jeden problem z nimi związany - mianowicie taki, że nie można ich było przenumerować tak, aby były kolejno poustawiane.
Trochę mnie to irytowało, że wstawiając kolejny marker wcześniej niż ostatni, miałam zakłóconą numerację ich wszystkich i przez to bałagan w projekcie. Szukałam rozwiązania na forum, ale nie znalazłam. No chyba, że źle szukałam, nie wiem...:)

Poszukałam więc w sieci i znalazłam rozwiązanie. Opis wrzucam poniżej, może komuś się przyda... (wydaje mi się, że Bunch kiedyś coś o tym pisał).

1/ Mając zaznaczone markery w projekcie, ustawione nie po kolei wciskamy lewy ALT+6 (uwaga: 6 nie z klawiatury numerycznej, tylko tej nad literami). Na ekranie pojawi się okno EDIT DETAILS. W sumie to nie wiem, dlaczego to nie działa z pozycji klawiatury numerycznej. Tego już nie drążyłam.
Ten sam wynik można uzyskać również po rozwinięciu zakładki View -> Edit Details.
2/ I dalej... dajemy SHOW: MARKERS. Wyświetlą się wszystkie nasze markery jakie mamy w projekcie.
3/ Najeżdżamy na puste pole, łączące kolumny z wierszami (w lewym górny polu okna). Wszystkie markery (z podanym czasem występowania) mamy zaznaczone na niebiesko.
4/ I ostatnia rzecz: dajemy lewy Ctrl+X i zaraz po tym szybko lewy Ctrl+V. Markery ustawiają się kolejno ponumerowane i jest porządek:)

Może ktoś skorzysta z tego rozwiązania. Polecam, mnie się przydało.

pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt:)
Odpowiedz
(12-23-2013, 1:31)mateuszszar napisał(a):  stopę... mimo, że płyta jest nadal najtańszym nośnikiem, nikomu się nie opłaca inwestowanie w nagrywarkę + odtwarzacz, nawet jak ceny spadły, skoro wystarczy kupić sticka 32GB, lub nawet 64GB już za 100zł i ładować filmy w HD... z prędkością USB 3.0 (wiadomo, te szybsze sticki są droższe, ale nawet na wolniejszych masz prędkość zapisu większą, niż na nagrywarce BluRay ;)
No tak właśnie jest.
Sam dałem rodzicom dysk 500GB (ten gratisowy od Seagate co mi wysłali w ramach przeprosin) na USB 3.0 i mogą robić wszystko. Nagrywać programy telewizyjne na dysk albo odtwarzać z niego.
Sam już się nie bawię w płyty. Tylko zgrywam materiał na PenDrive'a i wsadzam do Smart-TV jak chcę koniecznie tam coś obejrzeć.
A jak tam zdarzy się, że komuś już coś komercyjnie filmuję to od razu zaznaczam dla własnej wygodny że "Pani otworzy ten film na własnym komputerze". I nie bawię sie w żadne wypalanie płyt DVD, tworzenie Menu, chapterów, dodawanie muzyczek w menu itp.
Po prostu już klapę położyłem na to.
Wydrukuje sie opakowanie na płytkę DVD. Na niej znajduje się filmik z Vegasa i każdy zadowolony. Jeszcze 4 lata i to odejdzie całkowicie do lamusa.

Kiedy ostatnio słyszałeś tekst "przynieś mi coś na płycie"? Wszędzie dyski zewnętrzne albo Pendrive'y. Ja jedynie się w LightScribe bawię ale to dla własnej frajdy.

Nikita, nie wiedziałem o tej metodzie. Naprawde mi pomogłaś. Bardzo pomysłowe. Tylko to powinno sie dziać z automatu. Może efix by im to zasugerował jako ktoś związany bardziej niż my z Vegasem?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
przenumerowanie jest pod jednym przyciskiem w płatnym Vegasaur, więc wątpię, aby dali za darmo pod guzikiem... Za darmo można to zrobić metodą opisaną przez Nikitę.

Ciężko powiedzieć, czy płyty odejdą. O CD też tak mówili, a jednak... :)
Wiadomo, że większość przegrywa mp3 ale CD nadal są w sprzedaży - i będą.

Płyty DVD to przede wszystkim standard - mimo, że jakościowo gorszy, to jednak gwarantujący, że film będzie się odtwarzał.
Co ciekawe - jak pytam klientów, w jakim formacie chcą film, to wolą DVD które pójdzie na każdym odtwarzaczu, od HD... a bo nie wiadomo, czy będzie problem z kodekami, odtwarzaczem, tv itd...
Mimo wszystko wolę robić kilka różnych formatów - dla mnie authoring płyty to żadna filozofia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości