Problem z tematem filmu
Z różnych storn internetowych jako forumowicz jestem tylko na tej a wiec!!
Kompletnie nie wiem o ci chodzi z tematem wykonałem dopiero dwa w miare porządne filmy w vegasie.

Wykonaj samouczek dowolnego systemu operacyjnego - klip wideo - opisujący jeden z systemów operacyjnych. Samouczek musi również zawierać pytania kontrolne i poprawne odpowiedzi do materiału, który został zrealizowany w samouczku.
Nie wiem także czego użyć i jak>>>?

Z Góry Dziękuje
zadanie na poprawienie oceny? ;)

Piszesz tak chaotycznie, że ciężko zrozumieć, o co Ci w ogóle chodzi. Szkoda, że nie używasz przecinków, bo całe zdanie traci sens. Mogłeś się postarać...
Co znaczy, że zrobiłeś dwa w miarę porządne filmy w vegasie? Wg kogo były porządne?

Jeśli chodzi o zadanie - przypuszczam, że to jest to: "Wykonaj samouczek dowolnego systemu operacyjnego - klip wideo - opisujący jeden z systemów operacyjnych. Samouczek musi również zawierać pytania kontrolne i poprawne odpowiedzi do materiału, który został zrealizowany w samouczku." (a przypuszczam stąd, że jest napisane poprawną polszczyzną.

Czego nie rozumiesz konkretnie?

Wybierasz dowolny system operacyjny
(jest ich kilka: samych Windowsów masz sporo ;) a do tego OSX, Linux... zależy, co masz na komputerze, żeby można było zrobić zrzuty ekranu... nagrać pulpit...)
Robisz samouczek (czyli prostą instrukcję "krok po kroku", "jak zacząć..." czy coś w tym stylu - tak, jakbyś chciał zaprezentować ten system operacyjny komuś, kto nigdy go nie widział)
klip wideo (to chyba jest jasne, skoro zrobiłeś już dwa filmy)
pytania kontrolne wraz z poprawnymi odpowiedziami (to nic innego, sprawdzenie, czy osoba oglądająca załapała co było w instruktażu - czy zrozumiała i potrafi odpowiedzieć na pytanie dotyczące samouczka)
Mam windows 7 ;lecz nie mam pojecia czego dokładnie ma dotyczyć samouczek.Rozjaśnijo mi sie trosze jak napisałeś , że mam go zaprezentować osobie które go pierwszy raz na oczy widzi . Mógłbyś mnie nasunąć na jakiś konkretny temat .Chcę mieć przede wszystkim pomysł z resztą mam nadzieje sobie poradzę ; bo wazna jest dla mnie ocenka z infy
Dziękuje za odpowiedz
A kto dostanie później ocenę? Ja? :)
Kurcze... dostajecie takie fajne zadania, i nie chce wam się samemu ruszyć głową?
Przecież to proste.
Wybierasz co chcesz...

Logowanie do systemu, prezentacja moich dokumentów, dysków, pamięci przenośnych / napędów optycznych (CD/DVD), urządzenia (drukarka).
Wyjaśnienie ikon na pasku zadań...
Obsługa prostych programów - przeglądarka internetowa, notatnik, paint, WordPad, kalkulator...
Kilka podstawowych, może jakieś dodatkowe - które masz zainstalowane, i które używasz...
Wymyśl coś. Przecież pewnie codziennie korzystasz z komputera, więc powinieneś sam najlepiej wiedzieć, co na nim robisz - i co możesz innym pokazać.

Jak już napisałem, wyobraź sobie, że chcesz pokazać swój komputer komuś, kto na przykład nigdy nie widział na oczy komputera. Oczywiste, że pokazujesz, co do czego służy. Krótki opis - co jak działa. Jak się używa poszczególne rzeczy.
Na koniec - jak wyłączyć komputer.

Dobrze by było, jakbyś w pierwszej kolejności, spisał na kartce, co chcesz zaprezentować i w jakiej kolejności. Później sobie rozpisz teksty, które będą opisywać różne programy czy też funkcje. Niech ci ktoś sprawdzi, żeby tekst był prosty i przejrzysty - i logiczny.
Dopiero wtedy zrób jakieś screeny, dograj wygląd pulpitu (jeśli masz takie programy), może nagraj swój głos - jako lektora opisującego co i jak. Możesz nawet zrobić wszystko jednym programem - do nagrywania pulpitu...

Jak widzisz, pomysłów jest dużo. Możliwości - jeszcze więcej...
Dzięki Śliczne naprawdę rozjaśniłeś mi . Temat uważam za zamknięty . Jutro biorę się do pracy i już nie moge sie doczekać efektu.
Jutro?
Nie zostawiaj na jutro. Rób już szkic scenariusza :) Spisuj programy... funkcje... kolejność.
Chciałem ten temat wywalić do kosza, w sumie czytaj co pisze kolega już sam nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Zamykam temat.

Maciej Lewandowski - efix.pl

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości