Problem z dźwiękiem AVI
Witam Serdecznie !
Jestem nowy jeśli chodzi o program Sony Vegas i mam mało problem. Otóż gdy chcę wrzucić do programu filmik .avi nie wczytuje mi ścieżki dzwiękowej, sam obraz. Na początku miałem że ani obrazu ani dźwięku nie miałem ale po zainstalowaniu paczki kodeków obraz jest natomiast nadal nie mam dźwięku ;p . Nie wiem czy to wina kodeków których nie mam czy może inny powód ? Przepraszam że piszę ten temat tutaj ale w innych działach nie mogłem.
Odpowiedz
Powinieneś był trochę poszukać na forum, bo właściwie większość "nowych" zakłada podobne tematy (są chyba tylko trzy kategorie pytań: jak zrobić efekt..., filmik z gry, problem z kodekami.

W Twoim przypadku - tak, jest to problem z kodekami. Skoro vegas nie może odczytać ścieżki audio, to widocznie nie ma kodeka, aby tę ścieżkę otworzyć (wymagany jest PEŁNY kodek w wersji bitowej odpowiadającej vegasowi - czyli dla x64 - x64kodek).

A jaki konkretnie kodek? - to musisz odczytać, czym zakodowane jest AUDIO w Twoim pliku (najlepiej przy pomocy darmowego programu MediaInfo - jeśli masz paczkę kodeków k-lite - to pewnie jest już zainstalowany ten program, ponieważ wchodzi w skład k-lite...).

Poza tym nie przepraszaj, "że tu napisałeś", tylko "że nie przeczytałeś regulaminu" (wówczas byś wiedział, skąd ograniczenia w pisaniu gdzie popadnie...).
Odpowiedz