Czy ten efekt zrobie w SV?
Czy w Sony Vegasie zrobię taki efekt jak w 27 sekundzie?
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=JPIZh3Br6dY

Jeśli tak to proszę o jakąś podpowiedź.
Odpowiedz
To zwykłe zwolnienie, wycinasz sobie fragment, który chcesz zwolnić, przytrzymujesz ctrl łapiesz po prawej tego wyciętego fragmentu i ciągniesz w prawo, czym dalej tym bardziej się zwalnia.
Odpowiedz
Chodzi mi o ten efekt jak kolorowy się zmieniają, ale dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
Chodzi o ten rozbłysk? Tniesz klip w danym miejscu, drugą część wkładasz na warstwę wyżej i (nie umiem tego nazwać, łapiesz na lewy kraniec za taka strzałkę, bez ctrl, po prostu łapiesz i przeciągasz z 2/3 sekundy prędzej, zależy jak długo chcesz) Potem robisz wejście tego tracka, i nakładasz na nie przejście. Identyczne jest w Vegasie, takie koło powiększające się. Na koniec zwyczajnie nasycasz kolory na tym tracku wyżej.
Odpowiedz
Dzięki - dobry pomysł z tym przecięciem klipu, nie pomyślałem o tym.
Tylko te przejście nie umiem znaleźć bo Gradier Wipe - Circle Out robi to przejście z czarnym kołem tzn. w tym filmiku to przejście się zmienia z kolorem, a te Circle Out jest naokoło czarne - przepraszam jak źle ci wytłumaczyłem. To nie jest to przejście co na filmiku, może wiesz jak się ono nazywa?

Jak korzystam z Irisa i nakładam jeden klip na drugi to strasznie laguje - nawet na najgorszym podglądzie.
Odpowiedz
W ustawieniach przy dodawaniu efektu zmień suwaczek "Threshold Blend" na 0,000, powinno lekko poprawić ten efekt, lepiej z tym przejściem nie będzie, bo jest ono specyficzne.
Co do Irisa, to właśnie on będzie najlepszy, a jak na podglądzie klatkuje to nic, możesz wyrenderować te kilka sekund i sprawdzić jak wygląda, a potem wrócić dalej do montażu. Mi też często klatkuje na najgorszym podglądzie jak mam pododawane pełno efektów, taki już jest Vegas.
Odpowiedz
Wielkie dzięki, wszystko wyszło jak chciałem :)
Kolory zmieniłem Magic Bullet Looks i wyszło świetnie. Jeszcze raz wielkie dzięki, szkoda że na tym forum nie można stawiać piwa ani dawać like.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości