2 te same pliki a w jednym problem z przeplotem
Hej,

Nie lubie prosić o pomoc ale chyba nadszedł czas.
NIe wiem czy zmeczenie robi swoje czy cos innego ale problem polega na tym że:
- na dwóch osobnych scieżkach mam dwa pliki o tych samych parametrach wyjściowych. tzn. 1920x1080 , 25fps AVC . Jeden ma problem z przeplotem ( pokazują się poziome rozjechane linie )na pierwszej ścieżce a drugi jako druga scieżka jest ok. Przy ustawieniu projektu na standard dla materiału 1920x1080 wszystko jest ok .

O co tu chodzi bo troche jestem skołowany. Próbowałem już chyba wszystkiego. Najlepsze jest to że ustawienia które mam od zawsze w properties ( bo według nich najładniej chyba wyglada film DVD na TV ) nagle są złe dla całego projektu. Jeszcze wczoraj nagrywałem płyty z takimi ust. i wszystko było ok. Dzis juz tak nie jest.

Ust. dla DVD 720x576, 25 fps, none, 1,4568 , interpolate fields , SVPRO12
Odpowiedz
Przeplot czasami potrafi zrobić mix w głowie.

Jeśli masz surówkę z przeplotem, i robisz z niej DVD (czyli downconvertujesz), to osobiście proponuję usunąć przeplot jeszcze w HD, a następnie, już progresywny materiał konwertować w dół do DVD (PAL).

Sprawdź, czy przypadkiem nie pomieszałeś z przeplotem w ustawieniach materiału wejściowego (jeśli był górny, to zostaw górny).
Podczas usuwania przeplotu wybierz metodę "interpolate" - daje zwykle dużo lepszy efekt niż blend ;)

Ps. Jak chcesz, zamieść sam plik .veg, to zaglądnę, co jest ustawione "nie tak", że jeden plik chodzi dobrze, a w drugim widać "grzebień".

Ps. Do usuwania przeplotu możesz również użyć darmowego pluginu
Odpowiedz
Mateusz jest to upper tylko dlaczego mam to tak ustawić ??
Nie renderuje do Architecta tylko zapisuje bezpośrednio na DVD z SV . Cały czas robiłem na tej zasadzie ze w properties ustawiałem DVD 720x576, 25 fps, none progresive, 1,4568 ( widescreen ), interpolate fields i nie mialem z tym problemu. Teraz cos sie wykrzaczyło i nie wiem co.
Odpowiedz
Jeśli masz projekt ustawiony jako progresywny, metodę usuwania przeplotu - interpolate; i renderujesz progresywnie - to OK.
Z tego, co pamiętam, to szablony DVD mają domyślnie przeplot, (jedynie 24p).

Jeśli chcesz w jednym przebiegu usunąć przeplot i przeskalować, zastosuj plugin Yadif deinterlace.
Odpowiedz
Mateusz zrobiłem tak że otworzyłem nowy projekt z ustawieniami zrodlowymi pliku. Skopiowalem wczesniejszy projekt do nowo otworzonego i z tymi ustawieniami co wczesniej napisalem hula. renderuje wlasnie bez grzebienia. Nie mam pojecia co sie moglo skopac w tamtym projekcie . Bardzo dziekuje za poswiecony czas
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości