Wybór kamery - parę pytań
Ostatnio porównywałem nagrania z trzech kamer:

Sony GW 55 - 1600 zł
Sony HDR CX - 360 - 1700 zł
Panasonic HC X 800 - 3500 zł

Interesowała mnie tylko jakość nagrywania przy dobrym świetle z ręki,
ruchome obiekty.

Panasonic miał oczywiście najlepszy obraz ale przepaści w różnicy
jakości w wyżej wymienionych warunkach nagrywania nie było.

Nie wiem czy dobrze myślę ale zapewne większość kamer amatorskich
w cenie 3000-5000 ma podobną jakość nagrywania.

Ile muszę więc zapłacić żeby kupić sprzęt (50p) który zapewni mi
wyraźnie lepszą jakość obrazu ?

Nex 20 VG ?
Canon XF100 ?
Canon XH A1 ?

Czy może trzeba sporo więcej kasy wydać ?
Odpowiedz
Kup lustrzankę z wymienną optyką i będziesz zadowolony coś co nagrywa 1920/1080 i 30p już wystarczy.
Odpowiedz
Wiesz... Z mojego czysto teoretyczno-technicznego punktu widzenia żadna kamera oparta na CMOSie nie nadaje się do filmowania ruchu... :) Ale nie sugeruj się tą opinią. Taki off-topic.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Musi być 50p, aparat odpada (kamera jest wygodniejsza do trzymania ,
zwłaszcza w w tych konkretnych warunkach nagrywania).

Musi też mieć dobry autofocus.

Jeśli nie CMOS to co ?

Budżet będę miał ograniczony i mocno mnie ciekawi czy kamery w cenie
6-9tyś oferują coś wyraźnie lepszego niż te za 2-5 tyś.

I nie chodzi mi o jakieś zbędne bajery tylko konkretne różnice w jakości obrazu.

Gdybyśmy nie żyli w kraju złodziei to bym wziął na próbę i sprawdził ale wiadomo że to nie możliwe, w żadnym sklepie nie ma takiej opcji.

Jeśli za następny (wyższy) level jakości trzeba zapłacić 15 tyś lub więcej to dam sobie spokój, ewentualnie będę pożyczał kamerę.

Punktem odniesienia jest Panasonic HC X 800.
Odpowiedz
(12-11-2013, 11:50)tsonga napisał(a):  Jeśli za następny (wyższy) level jakości trzeba zapłacić 15 tyś lub więcej to dam sobie spokój

Daj sobie spokój.

(12-11-2013, 11:50)tsonga napisał(a):  Gdybyśmy nie żyli w kraju złodziei to bym wziął na próbę i sprawdził ale wiadomo że to nie możliwe, w żadnym sklepie nie ma takiej opcji.

I bardzo dobrze, sklep to nie wypożyczalnia. Nie chciałbym kupować sprzętu sprawdzanego i macanego przez 20-tu Ziutków.
Odpowiedz
Nikt by nie chciał a jednak w bardziej cywilizowanej części Europy , nie ma z tym problemu.
Odpowiedz
Kamery w wyższych cenach oferują np. trzy przetwoniki zamiast jednego, inną optykę. Ogólnie rzecz biorąc z bliżej nieznanego powodu ludzie zupełnie nie zwracają uwagi na szkło. A to ono jest często pietą achillesową. Już w tej chwili mamy przypadki, ze przetwornik ma większą rozdzielczość, niż możliwości obiektywu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
czyli pozostaje ten sprzęt Nex-vg20 bo inne wskazane przez ciebie kamery maja tylko 50i a nie 50p. Ewentualnie Canon EOS 5D Mark II i do tego dobre szkła z tego był byś bardzo zadowolony ale to lustrzanka niestety. Kamera która spełni twoje wymagania cenowo będzie bliżej 20 tys.
Odpowiedz
Podałeś tu Panasonic HC X 800, jeśli masz zamiar "zawodowo" czytaj za kasę coś robić to zainteresuj się Panasonic AG-AC90. Obrazek na pewno nie będzie gorszy od HC X 800. Bardzo ważną rzeczą przynajmniej dla mnie jest ergonomia używania sprzętu i możliwości podłączenia dodatkowego osprzętu do kamery co wyklucza u mnie HC X 800. Niestety cena dużo większa, ale nie zabijająca
Odpowiedz
(12-11-2013, 15:02)mba-studio napisał(a):  czyli pozostaje ten sprzęt Nex-vg20 bo inne wskazane przez ciebie kamery maja tylko 50i a nie 50p. Ewentualnie Canon EOS 5D Mark II(...)

5D MKII nie ma 50p.

(12-11-2013, 15:13)walerka napisał(a):  Podałeś tu Panasonic HC X 800, jeśli masz zamiar "zawodowo" czytaj za kasę coś robić to zainteresuj się Panasonic AG-AC90. Obrazek na pewno nie będzie gorszy od HC X 800. Bardzo ważną rzeczą przynajmniej dla mnie jest ergonomia używania sprzętu i możliwości podłączenia dodatkowego osprzętu do kamery co wyklucza u mnie HC X 800.

Ale tsonga szuka lepszego obrazu, a nie ergonomii. AG-AC90 to bodajże HDC-SD700 przepakowana w większe pudło.
Odpowiedz