Daty w systemie
Jak to jest możliwe aby data UTWORZENIA przypadała PO dacie ZMODYFIKOWANIA? Chyba najpierw coś tworzysz by potem móc cokolwiek zmodyfikować, nie? Której dacie "pierwszego pojawienia się pliku na dysku" mam wierzyć?

[Obrazek: comment_zvNiUsqfk7SO0O2SP3kJtkdLIZC9XLBg,w400.jpg]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak bywa.
Jeśli modyfikowałeś plik w 2010r., a 4.09.2012r. przeniosłeś na inny dysk - to zostały skopiowane tylko dane pliku + data modyfikacji. Data utworzenia zostaje wpisana ta, kiedy skopiowałeś (plik pojawił się na dysku, a więc dla dysku został utworzony).
W strukturze plików widnieje chyba tylko jedna data (ostatnia modyfikacja - ale nie otwieranie/użycie, a zapisywanie/nadpisywanie/modyfikacja), reszta dat jest przechowywana chyba w innym pliku czy rejestrze? czy cholera wie jeszcze gdzie. W każdym razie po skopiowaniu na inny dysk (lub inny windows), to normalne że taki opis widnieje.

Zabrakło mi charakterystycznego (i już chyba kultowego ) dla Ciebie zapytania: "czy nie dziwne to...?"
Odpowiedz
tutaj jest jeden z możliwych programów do zmiany daty plików:

http://www.softpedia.com/get/System/OS-E...Edit.shtml

O ile dobrze pamiętam to zdaje się, że NTFS ma w plikach więcej parametrów z czasem niż FAT, więc wystarczy przegrać plik z NTFS na FAT a część danych zostanie utracona. Potem ponowne przegranie na dysk spowoduje zapisanie z dziwnymi jak dla nas parametrami.
Odpowiedz
No okej, ale w takim razie chcąc sie dowiedzieć kiedy ten plik po raz pierwszy ujrzał światło dzienne to czemu mam wierzyć? Najstarszej dacie - tak na chłopski rozum. Ale nie ma jakiejś daty "pierwszego pojawienia się w ogóle"?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości