Oświetlenie do nagrywania tableta
Witajcie.
Chciałem się was doradzić jakie oświetlenie, w miarę przystępne cenowo możecie mi zaproponować do nagrania paru recenzji programów na tablecie.
Czy da się nagrywać takie rzeczy w namiocie bezcieniowym, czy raczej mija się to z celem i lepiej kupić jakieś np. dwa soft boxy? Kamera będzie nagrywała ze statywu, a tablet będzie w uchwycie uniwersalnym.
Da się ograniczyć w jakiś prosty sposób odbicie kamery w ekranie tabletu?
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
Grunt to oświetlenie bezcieniowe, rozproszony ładnie strumień światła. Soft light.
Odpowiedz
A jak myślicie, jak by to wyglądało w namiocie bezcieniowym?
Odpowiedz
Nie znam się, ale może byłoby za jasno i na szybce byłyby widoczne tylko odbicia?
Odpowiedz
A jeden softbox wystarczy, czy lepiej kupić dwa?
Jak polecasz je ustawić?
Odpowiedz
Pytaj Walerkę.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A mi się wydaje ze będziesz miał jeszcze problem z migotaniem ekranu.
Odpowiedz
Jak odpowiednio ustawi migawkę - to nie będzie problemu.
Odpowiedz
Miganie ekranu na moim nienajlepszym i wysluzonym juz sprzecie jakim jest kamera toshiba camileo s30 przy lampce biurkowej ze swietlowka energooszczedna nie wystepuje. Mam dosyc ciemno w pokoju przez co jakosc bez dodatkowego oswietlenia jest bardzo bardzo slaba. Co prawda przy wspomnianej lampce jest duzo lepiej, ale nadal jakosc mnie nie zadawala, stad moja prozba o pomoc w dobraniu oswietlenia.
Odpowiedz
(12-07-2013, 19:33)krisit napisał(a):  A mi się wydaje ze będziesz miał jeszcze problem z migotaniem ekranu.

Miganie, jak sam wiesz dobrze, powstaje kiedy ustawi się krótszy czas migawki (przy okazji będzie ciemniej). Jeśli więc zależy nam zawsze na najjaśniejszym obrazie, będziemy ustawiać jak najdłuższy czas migawki. Więc tym samym nie będziemy często oglądać tego migania na ekranie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości