Jak zrobic efekt "błyskawic"?
http://www.sendspace.pl/file/fd24eddbfe9aa1cef4b11d8

witam przesyłam fragment pliku o nazwie błyskawica2

czy ktoś z zacnego grona możne mi pomoc jak zrobić taki migotanie ekranu?
będę wdzięczny
z góry dziękuje
Odpowiedz
Pisząc o efekcie błyskawicy myślałem o czymś zupełnie innym.
Czy możesz, do diabła, sensownie nazywać swoje wątki? Nie poznawszy tego filmu (czego i tak nikt nie zrobi bo nie będzie mu się chciało tego ściagać) zacząłbym Ci radzić coś na temat zupełnie inny bo źle zadałeś pytanie.

• to co widzę na filmie jest gównianie zrobione, nawet się nie synchronizuję z muzyką (taka dygresja bo jestem człowiekiem złośliwym, cynicznym, czasami kłótliwym oraz ironicznym)
• to nawet nie jest rozjaśnione, facet tylko odbił kolory - negatyw. Widać to na tym obrazku:

[Obrazek: 0yxu.png]

• aby zrobić podobny efekt masz kilka opcji:
- powsadzać białe grafiki na całą długość i szerokość ekranu, trwające mniej niż sekundę (dostaniesz efekt błysku)
- korzystając z wbudowanego w programie filtru odnośnie jasności, porobić na klipie "raz ciemniej, raz jaśniej" w krótkich odstępach czasowych.
- posłużyć się jeszcze lepszym dodatkiem do programu (jakiś plugin), który robi takie rzeczy automatycznie. Na przykład:

[Obrazek: e883.png]
Odpowiedz
Jeśli negatyw - to negatyw (Sony Invert). Jeśli nie chcesz się bawić na klatkach kluczowych (keyframes), to przecinasz event w dwóch miejscach, aby powstał pośrodku mały event o długości trwania jednej może dwóch klatek, następnie na niego nakładasz FX - Sony Invert.

Ps. Bartku - zgadłeś. Nawet nie ściągałem tego pliku z sendspace, bo błyskawice mnie nie interesują, poza tym do typowej błyskawicy to już trzeba zewnętrznych (zwykle płatnych) pluginów.
Odpowiedz
(12-06-2013, 14:05)mateuszszar napisał(a):  poza tym do typowej błyskawicy to już trzeba zewnętrznych (zwykle płatnych) pluginów.

E tam. Ja kradnę od ludzi z filmików na YT. I tak pomniejsza się w filmie (błyskawica w oddali) więc wychodzi dobra jakość. I wtapiam w nieboskłon. Kto w ogóle pomyśli, że na filmie jakiegoś polaczka widnieje "akurat jego" błyskawica...
Podobnie z wykorzystaniem CHMUR w plakatach. Kradnę na potęgę z Google grafika jak leci...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bartek łatwo Ci mówić nazwij ten film inaczej- po to dałem ten filmik żeby każdy mógł zobaczyć o co mi chodzi - nie iwem jak mozna inaczej nazwac taki efekt
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości