Rżnięcie efixa. Making off.
Coś dla Buncha ale nie tylko, trzy małe making offy tej reklamki http://sonyvegas.info/Temat-Rzniecie-efixa-Takie-tam

Scena z walką:

I znacznie ciekawsze LAS

I najfajniejsze pod względem kompozycyjno efektowym zombiaki:

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Za zawsze lubię tego typu materiały.
Do tego stopnia, że jak spodoba mi się jakiś film to później szukam do niego na necie "making-offów'. I wcale nie chodzi o filmy bazujące na efektach spejcalncyh, wręcz przeciwnie. Większą radość czerpię z dowiedzenia się jak pracowała ekipa przy okazji danego filmu. Uwielbiam making-offy!

Wg mnie to jest też tak, iż "są one potrzebne". Potrzebne by ludzie wiedzieli jak koszmarnie dużo pracy wymaga robienie takich filmów.
Bo jak wiemy doskonale, włożonej pracy najczęściej nie widać (ktoś nie jest świadom, że z godzinnego audio ktoś ręcznie powycinał wszystkie "westchnienia" oraz "mlasknięcia", ktoś nie jest świadom, że ktoś musiał ręcznie kluczować maskę i tak dalej). Dlatego uważam, że tego typu filmy "są potrzebne".

Filmik fajny, pokazujący ogrom pracy. Efekty animaji 3D tych zombie naprawdę niezłe. Nie wiem jak tego dokonali. Do tego ten BlueScreen wygląda jak moja szmata z recenzji smartfona. Nie jest jednolita, raz ciemniej, raz jaśniej. A mimo to, ktoś z tego ładnie powycinał - nie mam pojęcia jakim cudem. Mi czasem ciężko jest coś ładnie wyciąć (włosy) na nagraniu z REDa z greenscreena, a tutaj z "czegoś takiego" ktoś uratował materiał. Szacun! Ale może to plusy 4:2:2 że się tak udało. Czym kręciliście?

A i jeszcze taka wzmianka, nie podobała mi się muzyka w ogóle w całym filmie. Kulisach oraz filmie właściwym. Może to nie wina aranżacji ale sample audio strasznie słabe.

PS
Najbardziej rozwaliło mnie jak efix pomagał przy oświetleniu i trzymał blendę. Ktoś kto nie widział filmu i ktoś kto nie wie, że postać-aktor, która dodatkowo pomaga, to mam przed oczami oświetleniowca ubranego jak leśny wieśniak :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tiaaa, charakteryzatorka upaprała mi ciuchy sztuczną krwią i czymś tam jeszcze, tylko nie powiedziała jak to uprać. Trudno.
Szmata był wymiętolona i podeptana, oświetlona jak widać (plus górne światło "z sufitu"), ponieważ okazało się, że w sali (sala gimnastyczna całkiem spora) jest 1 (słownie: jedno) gniazdko i w takiej odległości, że nie było szansy dociągnąć kabli i ich rozmnożyć, nie było czasu by pojechać po dłuższy przedłużacz ani skąd pożyczyć. Z tego powodu też w scenie walki tylko raz byliśmy filmowani razem, poza tym zwyczajnie nie mieściliśmy w świetle. Dlatego obraz jest komponowany.
Kręcone było Canonem jakimś tam, nie jakimś mega najnowszym, popularna lustrzanka "filmowa". Obrabiane na 3D Max, AFX + program do przerabiania zdjęć na siatkę 3D, Vue xStream do roślin i pewnie jeszcze kupa innych po drodze.
Muzyka - w makingoffach Staszek podłożył to co tam miał kupionego byle było i byle yt nie wyciął. Do sameg trailera muza była chyba narzucona.

[EDIT] co do kluczowania - jak wielokrotne pisałem, podstawą przy tego rodzaju zabawach, jeśli można sobie na to pozwolić jest nie klucz chromatyczny tylko różnicowy, a najczęściej połączenie obu + wędrująca wektorowa maska jak trzeba.

Odpowiedz
@efix: Użył programu ze stajni Autodeska do przerabiania na siatkę?
Ostatnio na Siggraphie pokazano technologię 3-Sweep. Gdybym nie zobaczył, to bym nie uwierzył.
Odpowiedz
Obejrzałem wszystkie filmy z tego kanału Staszka i jestem pod wrażeniem facet ma niesamowite pomysły. To jest ktoś kto przy odpowiedniej kasie i ekipie zrobił by film godny Oskara.
Odpowiedz
Nie wiem dokładnie czego użył, wysłałem mu maila, ale jest duża szansa, że czegoś z Autodesku. Stachu jest "autodeskowy" od zawsze.

Odpowiedz