Brak dźwięku w filmie od pewnego momentu podczas montażu
Witam!
Na początek powiem że moje doświadczenie z Vegasem jest dosyć niewielkie - ucinanie, sklejanie, maskowanie, etc. Same podstawy. Do tej pory nie potrzebowałem większej wiedzy, bo taki zakres w zupełności mi wystarcza do tego co robię w SV.

No ale do rzeczy:
Sytuacja jest następująca - mam dość długi film (długość 01:25:13) . Pierwotnie był w formacie (.avi) więc przekonwertowałem go do (.mov) aby móc go wsadzić do Vegasa. Wszystko do tej pory jest ok. Moim zadaniem, jest jedynie powycinanie krótkich scenek, które są w różnych miejscach, od początku do końca filmu. Na początku wszystko szło po mojej myśli, wycinałem kolejno potrzebne urywki bez jakichkolwiek problemów. Jednak gdy już kończyłem i do wycięcia zostały mi około 4 sceny - dźwięk po prostu zniknął, około 20 minut przed końcem całego filmu. Może znika, to złe określenie... Ale się zapętla! Tak jakby ktoś w tamtym miejscu zrobił cięcie, obraz jest na bieżąco, jednak dźwięk się zapętla i zaczyna lecieć od początku...

Moją pierwszą myślą było to, że coś nie tak poszło przy konwertowaniu - sprawdzam plik - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Pomyślałem również, że może to wina formatu, dlatego znowu przekonwertowałem film, tym razem do formatu (.mp4) - problem taki sam. Założyłem też nowy projekt, w nim również występuje taki sam problem - w obu formatach... Nie mam już zielonego pojęcia, co jeszcze mogę zrobić.

Moja wersja Vegasa to: Pro 11.0, Posiadam Windowsa 7.
Screen ze szczegółami filmu - w załączniku.

Szukam odpowiedzi w internecie już od dobrych dwóch dni i jeszcze nie znalazłem podobnego problemu, dlatego zdecydowałem się napisać. Jest to dla mnie bardzo ważne, z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
to co podałeś, to nie są żadne szczegóły.
Jakim kodekiem był zakodowany AVI.
Jak konwertowałeś (kodeki! dla audio oraz video)
Odpowiedz
(12-01-2013, 18:31)mateuszszar napisał(a):  to co podałeś, to nie są żadne szczegóły.
Jakim kodekiem był zakodowany AVI.
Jak konwertowałeś (kodeki! dla audio oraz video)

Przepraszam, nie znam się najlepiej na tych sprawach. Jak już wspominałem jestem ograniczony do podstawowych działań.
W załączniku daje informacje do pliku w formacie AVI, które uzyskałem za pomocą programu MediaInfo. Mam nadzieje że o to chodziło, jeśli nie - proszę o wyrozumiałość.
Dodam jeszcze, że plik z formatu .avi na -> .mov/.mp4 konwertowałem przez program Format Factory.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Tak. Info o plikach czytamy za pomocą 'media info'. Plus dla Ciebie, że to znalazłeś.
Z screena wynika, że Twój film avi jest zakodowany xvidem. Wejdź na xvid.org i ściągnij pełne kodeki - i zainstaluj. Wówczas Vegas będzie mógł otwierać twój plik avi.

Jeśli nadal będzie problem z dźwiękiem - przekonwertuj jakimś programem sam dźwięk do Wave uncompressed, wrzuć do vegasa jako sama ścieżka dźwiękowa, zsynchronizuj z obrazem, tamten dźwięk usuń (najpierw trzeba odgrupować - [u]).
Następnie jak zsynchronizujesz audio i video, zgrupuj razem [g] - żeby można było traktować jako jeden klip audio-video.
Odpowiedz