Skąd taka jakość w 360p ?
Witam po długiej przerwie.

Panowie mam pytanie : jak oni uzyskują taką jakość w 360p,która wygląda jak 720p HD?

Odpowiedz
360p wygląda jak 360p.
Odpowiedz
Pinto - No może źle się wyraziłem.

Zobacz pierwszy filmik w jakości 360p :

A teraz zobacz ten filmik w 360 p :

Widać różnicę w jakości?

Ten drugi filmik ze Szpilką nawet w jakości 720p HD jest gorszy,słabszy jakościowo niż ten pierwszy ze stacji HBO w 360p.

Dlaczego?

Czy jest jakaś możliwość,żeby filmik,ten słabszy (ze Szpilką) podrasować do takiej jakości jak HBO?
Odpowiedz
A jaki masz w ogóle materiał wejściowy?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(12-03-2013, 15:16)efix napisał(a):  A jaki masz w ogóle materiał wejściowy?

Mam ściągnięty plik,tzn.filmik z YT w jakości 360p. ,link poniżej:

Chciałbym go jakoś zrobić w lepszej jakości.

Czy to jest w ogóle możliwe,wykonalne,żeby poprawić jakość tego filmiku 360p do jakości takiej jak ,np. tu poniżej 360p?

Odpowiedz
Słyszałeś kiedykolwiek powiedzenie "z gówna bicza nie ukręcisz"?
Odpowiedz
Tak ,słyszałem.

Dlatego pytam,czy istnieje w ogóle taka możliwość,np. poprzez jakiś super program ,na super kompie z super procesorem i super kartą graficzną,żeby poprawić ta jakość?

Może w jakiejś specjalistycznej firmie za kasę?

Da się to w ogóle zrobić?
Odpowiedz
"Tak ,słyszałem", ale dalej swoje...
Odpowiedz
Ojejku @Pinto,nie oburzaj się tak.Tylko pytam jako "zielony" w dziale Newbies ;).
Po to ten dział został stworzony.

No,nic.W każdym bądź razie dziękuję za info i pozdrawiam.
Odpowiedz
Ale to się nie mieści w dziale "zielony" tylko "zdrowy rozsądek". Bardziej eleganckim stwierdzeniem jest "i z próżnego salomon nie naleje". Jeżeli w oryginale nie ma jakiś pikseli - czyli zasadniczo jeżeli nie ma zwyczajnie np. pojedynczych włosów na głowie spikera, to ich NIE MA. Choćbyś przeskalować do HD obraz najbardziej zajebistymi algorytmami fraktalnymi i sztuczną inteligencją to się nie po jawią. Bo ich NIE MA. Nie istnieją. Zero. Null. Jedyne co zyskasz, że przy dobrych programach i algorytmach obraz będzie relatywnie ładniejszy, bo makrobloki mędą złagodzone, linie łagodniejsze.
Plik 360 jeszcze zmielony z gównianego źródła przetwórzonego przez YT - no nie wybacz... Oczekuje że z trabanta zrobisz hammera...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz