Greenscreen
Czy taki materiał nadaje się do zrobienia domowego greenscreena?http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-tla-pp-1-6x5m-16-kolorow-tuleja-i3732915271.html
Myślałem nad kolorem 4.
Odpowiedz
Tym, fajnie to nawet wygląda. I tanie. Dodałem sam do obserwowanych!

Ale czy czasem 1,6m szerokości to nie za mało? Sam mam takiego "greenscreen" na ścianie i się w nim nie mieszczę kompletnie. Nie mogę pozwolić sobie na ujęcia z oddali. 3 metry w poziomie by mnie usatysfakcjonowało. Może ta firma też ma? Najchętniej kupiłbym sobie 4 kolory.

Biały (jako standard)
swój Złoty (jako zaiwerający kolorystykę mojej strony - złoto)
oraz Czarny (jako standard)
i czerwony (jako wybijający się)
Odpowiedz
Mam tła z Abitusa, dupy nie urywają, że tak powiem. Na upartego czarne i białe byś kupił w ogrodniczym jako agrowłókninę :)
W to zielone kiedyś coś mi zapakowali i mam jakieś kawałki - taki sobie jest ten zielony, nie jest to taka soczysta zieleń greenscreenowa tylko bardziej zimny zielony, taki lekko wyblakły, zresztą widać to nawet na zdjęciach.
Samo tło jest lekko perforowane, więc jak coś poświeci za tło, to przebija.
Szerokość - tak jak mówi Bunch, 1,6 m to kupa. Co prawda nie jest tak, że zieleń musi wypełniać cały kadr, po to są maski, że wyciąć zbędną przestrzeń. Ale przy 1,6 m szerokości trudno nawet ręce rozłożyć i zrobić krok w bok.
Z drugiej strony - o ile wieszasz na statywach i poprzeczce - to trzeba uwzględnić po te pół metra z każdej strony, po chwili zaczyna brakować pokoju. :)
W każdym razie - jeżeli już, to lepiej kupić tło od razu szerokości 2.7-3 m

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A czy mógłbyś podać przykładowe jak najtaniej?Właśnie w takich wymiarach?Ewentualnie zawsze można zrobić statyw nie?
Odpowiedz
Właśnie ze statywem to potrzeba miejsca. Ja i tak filmuję jak najdalej ustawiając elementy. Kamera ze statywem po jednej stronie a ja wciśnięty pod ścianą po drugiej stronie. Jakbym miał statywy to byłoby jeszcze gorzej bowiem rozłożone stopki statywu zajmują kolejne miejsce. pół metra od ściany musisz odsunąć. W rezultacie jeśli masz mały pokój to nie masz miejsca.
Ja sobie po prostu zawiesiłem greenscreena na ścianie - ZAWIESIŁEM. Grenscreen z niego żaden więc służy mi czasami jako zwyczajne jednolite tło do jakichś zdjęć czy czegoś innego.
[Obrazek: ifMz8uP.png]
Proszę, to jest 1.4m
Odpowiedz
Najtaniej to będzie pojechać do hurtowni tkanin i kupić nasycony zielony. Nawet zwykła bawełna daje radę, choć wiadomo - gniecie się. Z drugiej strony klucze chromatyczne są teraz naprawdę bardzo dobre. Jeżeli obejrzysz reklamę książki którą wrzuciłem w offtopicu, niemal wszystko co tam widzisz bylo kręcone na temat nie tyle zielonego co niemal granatowego bluescreena czy raczej ogromnej wymiętolonej szmaty. Oświetlone wszystko w sumie tylko dwoma lampami. Oczywiście jeszcze trzeba mieć odpowiednia wiedzę, jak z takiego g... ukręcić bicz. Mój kolega jakoś dał radę.
Martw się bardziej, jak to oświetlić...

Odpowiedz
chyba taniej nic nie dostaniesz co będzie spełniać twoje wymogi http://fsfoto.pl/product_info.php/info/p...rokie.html lub cos takiego http://fsfoto.pl/product_info.php/info/p...eskie.html drogie ale ma swoje zalety
Odpowiedz
Najtaniej wyjdzie coś dużo bardziej prostego i kreatywnego. Ja mój mały greenscreen mam wykonany z 3 zielonych kartek A1 naklejonych na kartonie, kiedy tylko potrzebuję, wyciągam i wieszam na ścianie za pomocą taśmy izolacyjnej. Największym minusem tego typu rozwiązania jest wielkość, nie jest to duże, bo wystarcza tylko do mniejszych akcji, nie można ani na nim podskoczyć, ani rozłożyć rąk, bo wymiary ma zaledwie 90x170 cm. tak więc nagrywanie nóg również odpada. Tym samym jest on wystarczająco duży, żeby był problem z przechowywaniem, bo ani zwinąć, ani złożyć tego nie można. Mam na tyle dobrze, że mi się za łóżkiem mieści :P Jak na cenę 6 zł. bo karton można wziąć od jakiegoś większego urządzenia, rozłożyć i usztywnić to się sprawdza. Przykładowo idealny do nagrania prezentera do prezentacji.
W planach już od dłuższego czasu mam kupić właśnie ten materiał, który Rezek podesłał.
Odpowiedz
(11-28-2013, 20:13)mba-studio napisał(a):  chyba taniej nic nie dostaniesz co będzie spełniać twoje wymogi http://fsfoto.pl/product_info.php/info/p...rokie.html lub cos takiego http://fsfoto.pl/product_info.php/info/p...eskie.html drogie ale ma swoje zalety

Jedno i drugie jest do dupy. Pierwsze - bo to dokładnie ten sam mdły zielony co w ofercie wcześniej, drugie - kolory są bardzo dobre i ładnie się z tego kluczuje, ale ze względu na wielkość przydatność jest nazwijmy tą - mocno wątpliwa.
Już lepiej dopłacić parę złotych i kupić szmate od pinnacle - w KSK czasem można dostać, nazywa się to "Pinnacle Green Sheet for chromakey", coś w rodzaju lycry, o wymiarach 150 x 140cm (po rozłożeniu i rozciągnięciu ok 200 x 180cm) Można bardzo ładnie zwinąć, nie zajmuje miejsce i daje się bardzo ładnie naciągnąć i trzyma nawet na słabszych szpilkach np. do tapety.

Odpowiedz