Podmiana plików źródłowych.
Hej
Przepraszam za moje "zielone" pytanie, ale szukam od kilku godzin odpowiedzi w necie i nic nie znalazłem.
Zrobiłem sobie fajny szablon z bajerami i chciałem sobie go wykorzystać w kolejnym kolejnym klipie ale po skopiowaniu go nie wiem w jaki sposób mogę w projekcie podmienić plik źródłowy.
Pozdr
Odpowiedz
w "Project Media" klikasz na wybrany klip PPM -> replace -> podajesz ścieżkę nowego klipu -> zrobione.
Odpowiedz
Dzięki Mateusz za szybką odpowiedź.
Troszkę mi to rozświetliło sprawę, ale nie do końca.
Może źle opisałem o co mi chodzi.

Przy projekcie obrobiłem sobie np. zdjęcie w fajne efekty i chciałbym żeby w dalszym procesie tworzenia filmu kolejne dodawane zdjęcia .
miały takie same bajery.
Jeżeli obrobiony plik skopiuję i wkleję obok to w Projekt Media nie mogę go zmieniać źródła bo automatycznie tracę oryginał.
Mam nadzieję że teraz opisałem bardziej obrazowo.
Odpowiedz
To faktycznie zdecydowanie coś innego, jak opisałeś wcześniej (albo przynajmniej - jak zrozumiałem).

Wszystko zależy, co nakładasz i co robisz z zdjęciem.
Jeśli nakładasz filtry/efekty zmieniasz lub dostosowujesz Pan/crop itd., to w zupełności wystarczy skopiować ten plik (CTRL+C), a następnie użyć funkcję pod PPM -> Paste Event Attribute (ja zrobiłem sobie skrót klawiaturowy [Shift+Alt+C], wiec kopiowanie i przerzucanie ustawień jednego klipu/zdjęcia na następne (a można hurtowo na kilka na raz) - idzie błyskawicznie.
Odpowiedz
Dzięki jesteś WIELKI, a ja siedziałem cały dzień i się męczyłem.
Jeszcze raz bardzo dziękuję. :)
Odpowiedz
Proszę bardzo. :)
Odpowiedz