Oto przykład dobrego trackingu :)
Odpowiedz
Hah! Widziałem to dzisiaj i boki zrywałem. Świetne!
A co do reklamy to jest to bujda na resorach. To znaczy faktycznie ten ich system działa pewnie, ale reklama była robiona na pewno w studio. Aktor szpagat by zrobił, ale przewróciłby się w przód lub w tył.
Odpowiedz
Nie bylo nic w studiu. Całośc nakręcona na zywo ale ze statywem na ciężarowkach ktory podtrzymywal aktora na linkach. i w sumie nic innego mi do glowy nie przychodzi. mozna by zrobic cześc z aktorem nagranym w studiu i cześc z modelem 3d robiac morfing jednego i drugiego co dodane zostanie do ujęcia z cięzarowkami ale male szanse ze tak zrobiono. na bank jest to IN CAMERA :)
Odpowiedz
"Całośc nakręcona na zywo ale ze statywem na ciężarowkach ktory podtrzymywal aktora na linkach?"

A gdzie to widać?
Odpowiedz
Bunch, ale słyszałeś o wire-removing?

http://blogs.wsj.com/speakeasy/2013/11/1...mme-video/

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:Shooting the stunt: An ARRI Alexa was used for the all-in-one shot mounted on a Scorpio Arm Camera Car. Since the commercial shows an early morning sun, that left only a small 15 minute window to shoot. Van Damme was supported with a system of wires attached to his body. “But the wires was just for safety reasons, it didn’t affect the test or the stunt itself,” notes Folke. “In addition, on each of the two side mirrors we built a small platform, one for each foot, for Mr. Van Damme to stand on.

Jak widać mialem rację :)
Artykuł omawiajacy całość tutaj:
http://www.fxguide.com/quicktakes/behind...lvo-split/

niestety jeszcze nie ma nigdzie filmu pokazującego calosc przed usunięciem linek i platformy. za jakis czas pewnie sie pojawi

edit:co do techniki wykonania ktora jeszcze mi przyszla do glowy to mozna to zrobic tez z kaskaderem i pozniej w postprodukcji podmienić twarz tak jak to zrobiono z podmianą twarzy van damme na kaczynskiego ;)
Odpowiedz
Czyli jakby nie mówić, miałem rację. Obiektywnie rzecz biorąc.
Odpowiedz
Jak zrobić taki efekt ? Chodzi mi o samo wklejenie ruchomej twarzy (Kaczyński mruga).
Odpowiedz
Wymaskowana twarz na osobnej warstwie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz