problem ze wskazaniami objętości tworzonej płyty
Witam,

Przygotowałem pliki 3D w Sony Vegas Pro 12 około 15 GB. Renderuję obraz blu-ray w Architect, w którym mam informację, że "disc space used" wynosi 16,3 GB. Po renderingu obrazu iso ma 26 GB i nie mieści się na płycie. Zastanawia mnie w czego wynika wzrost potrzebnego miejsca i czemu program mnie o tym nie informuje, pozwala rozpocząć proces wypalania płyty i dopiero po stworzeniu obrazu ostrzega, że jest za duży do wypalenia na płycie.

Czy wyjściem jest zmniejszenie bitrate kilku rozdziałów by zmieścić się w 25 GB (z 25,000 do np. 20,000) czy może nie wolno stosować różnego bitrate dla filmów na jednej płycie?
Odpowiedz
(11-21-2013, 16:48)sdc napisał(a):  ...czy może nie wolno stosować różnego bitrate dla filmów na jednej płycie?
Wolno. Wolno nawet stosować zmienny bitrate w jednym filmie (VBR).
Na pewno wszystko wyrenderowane zgodnie z standardem? Czy DVD_Arch. przerabia pliki po swojemu?
Warto trochę poczytać i renderować w Vegasie tak, aby DVD_arch nie musiał ponownie przeliczać materiału.
Odpowiedz
(11-21-2013, 17:03)mateuszszar napisał(a):  
(11-21-2013, 16:48)sdc napisał(a):  ...czy może nie wolno stosować różnego bitrate dla filmów na jednej płycie?
Wolno. Wolno nawet stosować zmienny bitrate w jednym filmie (VBR).
Na pewno wszystko wyrenderowane zgodnie z standardem? Czy DVD_Arch. przerabia pliki po swojemu?
Warto trochę poczytać i renderować w Vegasie tak, aby DVD_arch nie musiał ponownie przeliczać materiału.

Dziękuję za informację. DVD Arch. przed wypalaniem nie ma żadnych uwag, pliki podane w docelowych formatach.
Odpowiedz
W "optimize disc" wszystko zaptaszkowane na zielono?
Nie sądzę, aby samo menu DVD zajmowało tyle...
Sprawdź jeszcze raz na pewno, ile zajmują pliki na dysku... Stworzone ISO powinno nieznacznie odbiegać od wsadowych plików - które nie wymagają przeliczania.
Odpowiedz