Jaki kodek otwiera ten plik?
Mam dziwny problem.
Chce otworzyć plik jaki zapisałem sobie rok temu na starym kompie i nie mogę. Słychać tylko sam dźwięk po otwarciu. Patrzę więc MediaInfo jaki kodek był użyty i widzę - "Lead video". W swoim folderze posiadałem zbiory instalek kodeków. Taka "paczka ratunkowa" jeszcze ze starego systemu. Zainstalowałem z niego jeden kodek LEAD - nie pomogło. Zainstalowałem drugi kodek LEAD (bo nie wiedziałem którego używałem, miałem dwie instalki zostawione) - ale tez bez reakcji.

[Obrazek: KrjqqKH.png]

No i nie działa. To czego ja mam użyć do otwarcia tego pliku?
Niby pomogło zainstalowanie innego "pierwszego lepszego" z neta o nazwie: LEADMCMPCodecE ale dodaje on mi nazwę swoją zawsze na dole ekranu. A co ważniejsze - Vegas go nie czyta! Nie mogę wciągnąć tego pliku do Vegasa. No to co jest do diabła? Jest czy go nie ma w tym systemie?

Z dwoma wspomnianymi, próbowałem już 9 KODEKÓW i nadal nic.

[Obrazek: MjSri5q.png]

Od zawsze te sprawy z video były mocno porąbane.
Dopiero 10 kodek pomógł. Odgrzebałem JESZCZE STARSZĄ paczkę. Tak starą, że widniejącą wyłącznie w postaci spakowanego RARa (wolałem niczego nie wyrzucać i jak dzisiaj się przekonałem miałem rację. Dobrzre zrobiłem, że byłem przezorny). Zainstalowałem to:

[Obrazek: tF51kZN.png]

I plik się wczytuje.

Ale jak to jest, że Vegas do kurwy nędzy go wciąż nie otwiera?
To ja już nie mam pomysłu. Jak to gówno wrzucić do Vegasa? I czemu Vegas ma w dupie fakt że zainstalowałem kodeka w systemie?

Pomóżcież bo mnie tu coś zaraz trafi...
Co mam zrobić by również i Vegas czytał ten mój plik?

Ja się już poddaję. Całą noc się z tym męczyłem i sukces jedynie połowiczny (plik otwiera system ale nie Vegas).
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nawet do konca nie doczytałem...
Znak wodny zaswyczaj jest przy kodekach w wersji darmowej. W pełnej nie powinno być (ewentualnie do wyłączenia w ustawieniach).
Kodek oczywiście musisz mieć w wersji x64, bo taki masz system i vegasa.
Ps: dlaczego nie przekodujesz surówki do czegoś normalnego a później podmienisz w vegasie?
Odpowiedz
(11-17-2013, 13:40)mateuszszar napisał(a):  dlaczego nie przekodujesz surówki do czegoś normalnego a później podmienisz w vegasie?

To jest Plan B.
Obecnie szukam rozwiązania właściwego.

Z tym paskiem to fakt, było w wersji demo.

Mówisz, że potrzebuję kodeka w wersji 64 bitowej, jak i system jak i Vegas, które posiadam w 64 bitach?
To dlatego działa w systemie odtworzenie pliku video a nie działa import do Vegasa?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
a odtwarzacz do oglądania - na którym Ci działa - to wersja x64? Pewnie nie.
Poza tym, odtwarzacz potrzebuje jedynie dekoder. Vegas - koder i dekoder.
Odpowiedz
Ale zainstalowałem koder-dekoder przecież.
Odtwarzacz to nie wiem w jakiej wersji. Jak mogę to sprawdzić? Jest to Windows Media Player. Więc prawdopodobne że 64 bitowy. Ciebie to nie dziwi wszystko? Powtarzam, zainstalowałem ten kodek przecież.
Odpowiedz
Nie. Mnie to nie dziwi. I nie dlatego, jak zwykle (że to Twój komputer). To jest normalne.
WMP domyślnie startuje w wersji x86. Oczywiście można go uruchomić w wersji x64, ale to nie takie "z automatu" ;)
Zresztą... otwórz ten film w WMP, i jednocześnie zerknij w Menadżer zadań - jaki proces się uruchomił -> Windows Media Player (32 bity)

Jak chcesz koniecznie uruchomić ten kodek pod Vegasem, postaraj się o dobry - sprawdzony - pewny kodek w pełnej wersji. Nie interesuje mnie, czy ściągniesz z torrentów czy z chomika... ja osobiście nie miałem nigdy do czynienia z tym kodekiem i nie mam teraz możliwości nawet sprawdzić, co to jest, i jak to ugryźć.
Jednak w 99% przypadków problemem jest właśnie błędne zainstalowanie nieodpowiedniej wersji.
Są oczywiście wyjątki - kodeki, których nie uruchomimy pod vegasem, z powodu różnych niezgodności itd., ale skoro u Ciebie to hulało (może wtedy jechałeś na 32bitowym vegasie?)...

Tak czy inaczej, musisz się trochę postarać. W najgorszym wypadku zostaje przekodowanie - ale jeśli rozszerzenie się zmieni, to czeka cię ręczne podkładanie plików (chyba, że masz vegasaur - bo chyba on posiada możliwość podkładania różnych plików/rozszerzeń - hurtowo).
Odpowiedz
Racja z tym WMP. To 32 Bity. Ale na QuickTimie nie odtworzył mi. Mimo, że to 32 bitowy też.
Nie miałeś nigdy do czynienia z kodekiem MJPEG, który służy do montażu?

Tak, wtedy jechałem na 32 bitowym Vegasie, gdy renderowałem ten plik.

Na szczęście to tylko 1 plik. Ale drążę temat w tę stronę bo zawsze dowiem się czegoś nowego.

Cytat:, postaraj się o dobry - sprawdzony - pewny kodek
No właśnie. A który to jest dobry, srpawdzony i pewny kodek MJPEG LEAD?
Odpowiedz
http://www.leadtools.com/sdk/multimedia/mjpeg.htm

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Miałem go w wersji testowej i nie pomógł :D
Odpowiedz
A ty koniecznie chcesz w nim pracować? Czy chodzi o jednorazową konwersję na coś bardziej strawnego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz