nie da się oglądać filmu, straszne pogorszenie jakości
Witam!
Jak w temacie, po dodaniu korekcji kolorów (zrobionej tak, czy tak, dla testu) i wyrenderowaniu film stał się tragiczny, nie da się obejrzeć...
Zamieszczam film prosto z aparatu (canon eos600d), jak i prosto z vegas'a.

1) vegas

2) aparat

moje ustawienia:
http://oi44.tinypic.com/ao3v9s.jpg

http://oi42.tinypic.com/5xr8k8.jpg

Dodaję sharpness na 0, i cóż, jak to wygląda, każdy widzi...
Chciałbym uzyskać jakość taką jak tu-

wiadomo, że na tym filmie były używane inne obiektywy, ale to AŻ tyle nie zmienia, jest pełno filmów z mojego aparatu, tych samych obiektywów, a jakoś wyglądają świetnie i tak...

Proszę o pomoc, nie mam pojęcia co i jak robić, oglądałem setki tutoriali, próbowałem różnych ustawień no i cóż...

Dzięki, pozdrawiam!

PS. jakieś porady co do gradacji i korekcji kolorów mile widziane, niby oglądałem tutoriale, ale do vegas'a nie ma ich zbyt wiele, a i tak w nich jest to, co już wiem. Chciałbym uzyskać kolory podobne do tych na załączonym filmie

PS.2 na moim filmie, w porównaniu do zamieszczonego nie ma detali z w tle jakby, aby to zmienić muszę nagrywać na większej przysłonie? Miałem ustawione 4, z tego co czytałem, by były detale najlepiej mieć od 8 wzwyż?
Odpowiedz
Nie widzę sensu renderingu z klatkażem 29.97 jak projekt ustawiony 25.
Nie porównuj surówki o przepływności rzędu 30-50Mbps do materiału wyrenderowanego 8Mbps na dodatek z błędnie ustawionym klatkażem
Odpowiedz
Z tymi klatkami racja, nie wiem czemu tak ustawiłem w ogóle. No ale to chyba aż tak nie wpływa na jakość?
Mam w miarę szybki internet, więc film niekoniecznie musi mało ważyć- ale co w takim razie zmienić, poza klatkami, aby była porządna jakość?

btw. jeśli ktoś byłby tak miły i wyrenderował mi ten klip z jakąś fajną korekcją kolorów i w porządnej jakości, i podał ustawienia to byłoby świetnie, chciałbym po prostu zobaczyć czy na Waszych ustawieniach da się to zrobić dobrze, bo na moich niestety nie...
Odpowiedz
A skąd niby mają go wziąć?
To jak pretensje do Boga, że się nie wygrywa w totka.
Odpowiedz
ściągnięcie z yt z prawie bezstratną jakością jest możliwe :)
i nie mam przecież pretensji do nikogo, błędne stwierdzenie.
w każdym razie, zwiększyłem bitrate, ustawiłem 25 klatek i cóż, jest jeszcze gorzej...

kolejny render, kolejny film -

20 000 000 bitrate, wyrenderowany do formatu m2ts.
Odpowiedz
albo masz jakąś wadliwą wersję Vegasa, albo strasznie pitolisz ustawienia renderu... nie ma innej opcji. Zobaczę w wolnej chwili na ten plik, ale wolałbym, żebyś podesłał jakiś przykładowy plik surówki (poprzez dropbox, google drive, skydrive).
Odpowiedz
no właśnie renderuję wg. różnych poradników z YT, i cóż... ten ostatni wyszedł i tak całkiem ok moim zdaniem.

tu plik prosto z aparatu- http: //www.speedyshare. com/5K7q8/MVI-0782.MOV

usuńcie spacje z linku
Odpowiedz
Ja się nie znam, ale takie coś zrobiłem:

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości