Problem z punktami maski
Witam,
Jestem nowym, szczęśliwym posiadaczem Vegasa Pro 12 i dopiero uczę się nowych narzędzi. Napotkałem już jednak pewien problem. Planuję dla przykładu zrobić krótki film, gdzie jeden przedmiot pozostanie w kolorze, reszta bedzie czarno biała. Korzystam w tym przypadku z opcji maskowania. Obrysowuję ten przedmiot. Obraz jest ruchomy więc co każdą klatkę trzeba poprawić nieco maskę. Tu zaczyna się problem. Chwytając dowolny punkt maski w kolejnej klatce nie mogę go swobodnie przemieszczać, punkty przeskakują o jakiś pewien "kawałek". Na dodatek te połączone z liniami poziomymi dają się poruszać tylko w poziomie, a te z pionowymi tylko w pionie. Nie wiem co zrobić, żeby poruszały się swobodnie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie. Daję link do filmu, który lepiej obrazuje ten problem
Odpowiedz
nie zauważyłeś, że na pasku narzędzi (ten z lewej strony w oknie maskowania) - na samym dole jest włączona funkcja blokowania ruchu - czyli możesz się przemieszczać TYLKO pionowo. Odblokuj tę funkcję klikając na tę najniższą ikonę (strzałki góra-dół).

Polecam przeglądnięcie webinarium na temat maskowania (jak znajdę link, to wrzucę).

http://www.sonycreativesoftware.com/trai...o/webinars
gdzieś tu będzie...
Odpowiedz
ooo dzięki! Czułem, że to coś prostego. Niepotrzebnie zaśmieciłem forum taką drobnostką. Ale może komuś się jeszcze przyda. Dzięki jeszcze raz :) Chętnie przejrze jak znajdziesz link ;)
Pozdrawiam
Odpowiedz