Zgrywnaie filmów z kaset VHS
Witam,

Z racji tego, że posiadam dość pokaźną kolekcje kaset VHS (około 500 tytułów) chciałbym zgrać je na HDD. Czytałem o różnych Grabberach na USB ale to chyba ta sama Chińszczyzna sprzedawana pod różnymi markami.

Czy ktoś z was może polecić lepsze rozwiązanie ? Zależy mi na jakości.
Odpowiedz
Tak.
Nie lepiej odnaleźć te same tytuły na internecie i ściągnąć?. Zaoszczędzisz czas a na dodatek będziesz miał filmy w lepszej jakości.
Przegrywanie wszystkiego na nowo... chociaż sam też kiedyś tak robiłem, co prawda podpinając VHS do nagrywarki DVD... ale przegrywałem tylko nagrania, których nie można było w żaden inny sposób odzyskać.
Odpowiedz
Pobieranie takich filmów jest nielegalne ;) Po drugie ich jakość jest mierna, moim zdaniem da się je bardziej dopieścić.
Odpowiedz
Kopiowanie również :) Jednak co do jakości tych samych filmów lecz ściąganych z sieci bym polemizował. Ponadto wartością dodaną dla koneserów jest także ścieżka audio z wydań VHS. Dawne tłumaczenia i wersje lektorskie mają o wiele więcej smaczków niż obecne. Jednak jakość takiej ścieżki jest no cóż... to VHS :)
Odpowiedz
Ale ja nie chcę ich kopiować i rozpowszechniać tylko zachować kopię zapasową na własne potrzeby ;)
Nie wszystkie filmy da się ściągnąć z sieci w dobrej jakość, moja kolekcja to głównie lata 80-90.

To macie jakieś pomysły na sprzęt do kopiowania z VHS na HDD ?
Odpowiedz
Już pisałem - sam zgrywałem za pomocą magnetowidu oraz nagrywarki DVD. Jakość w miarę dobra (nie odbiegająca na pierwszy rzut oka od VHS).
Odpowiedz
(11-11-2013, 21:12)stefam0470 napisał(a):  Czytałem o różnych Grabberach na USB ale to chyba ta sama Chińszczyzna sprzedawana pod różnymi markami.
Zaczynasz od końca. Jeśli jakość jest priorytetem, to podstawą jest źródło obrazu, czyli magnetowid z TBC, a potem szukasz jakiejś przyzwoitej karty digitalizującej.
Odpowiedz
A możesz polecić jakiś znany Ci model z TBC ? Mój raczej nie ma tej funkcji.
Potem co ? zgrywać na nagrywarkę DVD, edycja w Sony Vegas i znów na nagrywarkę ?
Odpowiedz
Jak jesteś skłonny zainwestować w nagrywarkę zewnętrzna to już lepiej wydaj kasę na np. BlackMagic Intensity Pro albo jeszcze lepiej (praktyczniej...) na Shuttle. Zgrywasz jak tam chcesz, obrabiasz a potem co już tam Ci pasuje. DVD, Xvid, MKV itp.

http://www.blackmagicdesign.com/products/intensity/

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
TBC znajdziesz w magnetowidach S-VHS i w tylko lepszych modelach.
http://allegro.pl/magnetwid-svhs-jvc-hr-...44534.html
http://allegro.pl/zloty-klasyk-philips-v...90681.html
Ryzyko jest, bo nie wiadomo w jakim stanie są głowice. Najczęściej są sprzedawane przez ludzi, którzy zajmowali się właśnie zgrywaniem kaset, więc mogą być zjechane.

Jeśli edytujesz w Vegasie, to nie zgrywasz na nagrywarkę, tylko do komputera do jakiegoś bezstratnego kodeka. Z droższych kart to efix już polecił, a z tańszych dobrym rozwiązaniem jest AverDVD EZMaker (lub inna oparta na układzie Philips SAA713xHL), jeśli masz PCI.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości