Jak przekonwertować film bez utraty klatek
Znalazłem taki opis slow motion:

"Kamera ta jest pierwszą kamerą, która za stosunkowo niewielkie pieniądze (w porównaniu np. z Phantomem) potrafi zarejestrować obraz z szybkością 240 kl/s w pełnej jakości HD. Tak naprawdę to jeśli nagramy obraz w 60p, to po przekonwertowaniu do 25p uzyskamy 576 kl/s. Możemy też nagrać w szybkości 960 kl/s i przekonwertować do 25p. Wówczas uzyskamy 2304 kl/s, czyli zupełnie nieźle."

Jak zrobić takie przekonwertowanie w Sony Vegas?
Odpowiedz
Obraz 60p ma 60 kl/s. 25p ma 25 kl/s. Amen.
Skąd wziąłeś ten tekst?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
z tej strony:
http://filmcyfrowy.net/sony-fs700/
Odpowiedz
Wiem co autor ma na myśli i co chciał napisać, ale generalnie napisał bzdury.
Mieszane są dwie rzeczy, prędkość projekcji i prędkość rejestracji.
Jeżeli nakręcisz szybciej a puścisz "normalnie" (czyli 25 albo 29,97fps jeśli chodzi o standardy TV albo 24 fps w kinie) dostaniesz slomo. Ale jak pisałem 25 to jest 25. Po prostu.
Zdanie "Możemy też nagrać w szybkości 960 kl/s i przekonwertować do 25p. Wówczas uzyskamy 2304 kl/s" jest hmmm no zwyczajnie bez sensu, jeżeli nie powiedzieć głupie.
Co masz na wejściu i dokładnie chcesz zrobić? Co chcesz uzyskać.

Odpowiedz
(11-11-2013, 14:24)efix napisał(a):  Wiem co autor ma na myśli i co chciał napisać, ale generalnie napisał bzdury.
...
Co masz na wejściu i dokładnie chcesz zrobić? Co chcesz uzyskać.

Chcę wykorzystać wszystkie zarejestrowane klatki dla jak najlepszego slow motion.
Odpowiedz
Ale zasadniczo zawsze wykorzystasz wszystkie zarejestrowane klatki. I płynne, ładne zwolnienie x N uzyskasz wtedy, im więcej razy prędkość rejestracji jest szybsza od prędkości wyświetlania (ogólnie -ustawień projektu).
Czyli np. jeżeli masz kamerę czy aparat który kręci 50fps a projekt ustawisz na 25 fps to niejako w naturalny sposób uzyskasz dwukrotnie wolniejszy ruch.
I to jest jedyny, "naturalny" i najwyższej jakości sposób osiągnięcia slomo i wykorzystania jak napisałeś - wszystkich klatek w pełnej jakości.
Jeżeli to nie wystarcza a nie masz możliwości kręcić szybciej, niż 50 czy 60 fps a chcesz mieć większe spowolnienie, musisz skorzystać z drogi softwareowej i użyć np. Twixora. Efekty są często bardzo dobre i akceptowalne, czasem wręcz zadziwiające, czasem totalna kaszana i gumowy, ciągnący się obraz. Nigdy nie uzyskasz tego, co na Phantomie na przykład.
Temat slomo był trochę wałkowany na forum, poszukaj.

Odpowiedz
Dzięki za pomoc.
Odpowiedz