Taki mały test
test animacji zabawkowej broni oraz efektu rozbłysku po wystrzale na drzewie dłoniach twarzy
Odpowiedz
Widziałem to chyba z 5 lat temu :)
Odpowiedz
Odkopywanie staroci? Twarz nie powinna być tak ostro oświetlona. Jeżeli twarz to reszta też. Przesadzony ogień, nawet ślepaki nie zieją takim płomieniem.
Tak samo znalezienie czaszki kosmity mieści się w filmowej fikcji, przeżycie wybuchu atomowego w lodówce, zdecydowanie psuje film.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chyba już gdzieś to widziałem...

http://www.videocopilot.net/tutorial/rea...blow_back/
Odpowiedz
E tam "twarz owietlona za bardzo".
Odpowiedz
(11-09-2013, 14:58)efix napisał(a):  Odkopywanie staroci? Twarz nie powinna być tak ostro oświetlona. Jeżeli twarz to reszta też. Przesadzony ogień, nawet ślepaki nie zieją takim płomieniem.
Tak samo znalezienie czaszki kosmity mieści się w filmowej fikcji, przeżycie wybuchu atomowego w lodówce, zdecydowanie psuje film.
I tu się nie zgodzę kolego byłeś w wojsku? ja byłem i to w piereszym pułku specjalnym komandosów w lublincu rocznik 1996/97 i wiem że tak jest autentycznie pozatym miałem niedawno okazje strzelać na strzenicy policyjnej bo kolega jest policjantem i wziełem kamerę i na ujęciach jak je zwolniłem kawera 50 fpec to wyglądało podobnie jak na moim fimiku a pozatym chyba taki fachowiec jak Andrew
Kramer nie wybaczył by sobie takiej wpadki jak coś wyglądało by nie realistycznie{a co do ślepaków to uwież kolego że zjeją ogniem i to nie zle
Odpowiedz
Tak, a ja myślałem że w ogóle błysku nie ma i ognia aż takiego z lufy. To wymysł "efekciarzy" który się przyjął myślałem. Na filmach z wojny nie widać takiego ognia wylotowego z luf.
Odpowiedz
(11-10-2013, 3:21)Bunch napisał(a):  Tak, a ja myślałem że w ogóle błysku nie ma i ognia aż takiego z lufy. To wymysł "efekciarzy" który się przyjął myślałem. Na filmach z wojny nie widać takiego ognia wylotowego z luf.

wierz mi że praktycznie to co jest w moim filmiku nie różni się o rzeczywistości ,ale zgodzę się że w filmach a szczególnie tych amerykańskich jest to trochę przerysowane ale przecież my tak bardzo uwielbiamy ogień wybuchy i inne tego rodzaju afekty ,wiec wydaje się to nam naturalne,a prawdą jest że widać ten ogień z lufy w rzeczywistości ale tylko na 1,2 klatkach ale oczywiście dla lepszego efektu robimy to na większej liczbie kletek ,bo tak się przyjeło bo tak jest lepiej piękniej bardziej efekciarsko
Odpowiedz
A ja nie widzę w dalszym ciągu.

Odpowiedz
Twarz w ogóle bez błysku powinna być przy takim pistoleciku.
Z AK-47 bez hamulca wylotowego owszem:

Przy normalnym muzzle flash efekt na twarzy jest praktycznie niewidoczny w dzień:
Odpowiedz