Prośba o opinie na temat nowego SHOW
Witajcie. Zaangażowałem się w nowy projekt. Jest to forma "forumogadki" czy też "podcastu" ale w formie video. Program opowiada o temacie fotografii, mody i modelingu ogólnie. To co ma go wyróżniać na tle innych produkcji to swoboda wypowiedzi prowadzących, brak poprawności politycznej oraz podejście do tematu bez ogródek. Cięty, czasami i "chamski" humor to również stały element tego show.

Chciałbym przedstawić wam "zerowy" odcinek tego programu. Zerowy, więc jak łatwo możecie się zorientować jest to swego rodzaju odcinek "testowy".
Chcielibyśmy zaprezentować go ludziom i wysłuchać ich opinii. Co się podoba... a co nie. Z racji, że program ma swój określony styl, adresowany jest do ludzi z poczuciem humoru i tych mających dystans do świata fotografii, mody i pozowania. Proszę o tym zdaniu pamiętać w trakcie oglądania.

W odcinku zerowym, przyznam się bez bicia, że totalnie spaprałem dźwięk. Było to wynikiem mojego błedu i całe audio poszło z mikrofonu od lustrzanki a nie mikrofonu obecnego na stole. Ale to przecież odcinek "testowy", który miał właśnie wyłapać takie kwiatki.
Jeśli ludziom się spodoba, to planujemy ruszyć z tym cyklicznie.
W paru odcinkach może i ja się przewinę, ale póki co, wolę to nadzorować ze strony technicznej/producenckiej bo ani o modzie nie wiem za dużo, ani o fotografii, ani tym bardziej o świecie modelingu.
No, zobaczymy czy program komuś się spodoba.

Będę szalenie wdzięczny za wszystkie opinie.
• Co się podobało?
• Co się nie podobało?
• Co sugerujecie zrobić, zmienić na inne, poprawić?

A oto film:

Pamiętajcie. Liczę na Wasze szczere opinie. Chwalcie lub gnojcie - na pewno nam to pomoże. Póki co - ryzykujemy. Wchodzimy na "scenę".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Oświetlenie całkowicie leży.
Odpowiedz
(11-05-2013, 19:46)Pinto napisał(a):  Oświetlenie całkowicie leży.

Mieliśmy jedną lampę z dwoma żarówkami i parasolką po jednej stronie. A po drugiej lampę diodową odbitą od ściany. Dawała trochę mniej światła.
Następnym razem (czyli w 2-gim odcinku, nie 1.) będziemy dysponować dwoma lampami. Ustawi się więc drugą analogicznie z boku. Pewnie będzie zdecydowanie lepiej.
Odpowiedz
No dobra, dźwięk z lustrzanki, ale te szumy to mogłeś zniwelować :)
Odpowiedz
To już jest odszumione Pecker. Ale to odszumianie nic nie daje kompletnie. Albo będzie tak jak teraz jest, albo dźwięk będzie słyszalny jak z metalowej rurki. Nie umiem zrobić tego lepiej. Swoją drogą pod wpływem emocji napisałem w dziale dźwięku mocarny post o tym odszumianiu. Tam to tłumaczyłem. Ale go usunąłem.
Odpowiedz
do kogo jest adresowany ten film? Jaki ma być target?
Ja nie byłem w stanie oglądnąć nawet połowy. Tak niski poziom rozmowy... ani to mądre, ani śmieszne, ani nawet "fajne".

Wiem, że to odcinek pilotażowy, ale tym bardziej powinniście się postarać - skoro to ma zadecydować, czy ktoś w to wejdzie, to musicie go przekonać, a nie obiecywać.

Jak zobaczyłem dawniej twojego degustatora - to spodobał mi się - jako żartobliwy komentarz rzeczywistości (coś jak swego czasu "Ale Plama" - J.Rewińskiego). Tego, co zobaczyłem powyżej nie można nawet do niczego przyrównać (chociaż nie wiem, może teraz w TV taki poziom leci... nie jestem na bieżąco...).

Może inaczej. W tytule masz "show". Powiedz mi, gdzie jest to "show"?
Odpowiedz
Adresatami są ludzie z poczuciem humoru (takim a nie innym), którzy dodatkowo interesują się modą, modelingiem fotografią. No dzięki za opinię.

Korzystając z okazji mam pytanie. Dlaczego Vegas tak gównianie renderuje napisy? Kolejny dowód:

[Obrazek: kjLlX9O.png]

Napis w rozdzielczości 1920x1080 a wygląda jak gówno. Dopiero gdy ustawi się rozdzielczość FullHD na YT to wygląda dobrze. Wina więc Vegasa czy YT?
Odpowiedz
Wina Twoja bo użyłeś wyjebanej na maksa czerwieni, bo nie obciąłeś leveli i wina kodeka h264 który nie lubi się z takimi rzeczami.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(11-06-2013, 15:52)efix napisał(a):  bo użyłeś wyjebanej na maksa czerwieni
To w takim razie dlaczego program pozwala na wybranie takiej ze swojej palety skoro wie, że będzie to źle renderował?
I jeszcze...
Cytat:wina kodeka h264 który nie lubi się z takimi rzeczami.
... to w takim razie co godnego do zapisu byś mi efix polecił? Bo z tego co pamiętam to właśnie MainConcept MP4 H.264 polecaliście.
Odpowiedz
Musisz Bunch poczytać o podstawach:
http://planetawideo.pl/polecane/422-420-o-co-chodzi/
http://en.wikipedia.org/wiki/Chroma_subsampling
Odpowiedz