Przywracanie usuniętego video w oparciu o audio???
Witam,
Stworzyłem clip z kilkunastu filmików. Niestety omyłkowo wykasowałem całą ścieżkę video zamiast audio i zapisałem projekt.
Czy możliwe jest przywrócenie obrazu do mojego projektu w oparciu o zapisane audio.
Cały materiał którego użyłem do stworzenia clipu znajduję się na komputerze. Zauważyłem, że w folderze z filmikami które przycinałem tworząc mój clip znajdują się pliki z rozszerzeniem "sfk", lecz nie moge ich wrzucić do Vegasa.
Dużo pracy mnie to kosztowało.
Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Dwuklik na audio, żeby zaznaczyło obszar, potem polecenie "open in trimmer" i przeciągasz z trymera video na oś czasu.
Odpowiedz
(11-02-2013, 1:29)Pinto napisał(a):  Dwuklik na audio, żeby zaznaczyło obszar, potem polecenie "open in trimmer" i przeciągasz z trymera video na oś czasu.

Niestey nie pomogło. Project był juz zapisywany na kompie po skasowaniu video. Wiec chyba po herbacie
Odpowiedz
Nie, jeśli plik audio pochodził z pliku video. W sensie był całością. Klipem zawierająćym audio i video w sobie. Nie wiem jak inaczej Ci to wyjaśnić...
Odpowiedz
Sorry, że tak męczę ale robie tak jak kolega pisał i nie ma reakcji. łapie myszą z czarnego okna trymera na oś czasu i nie ma żadnej reakcji. Nie wiem co robie nie tak.
Odpowiedz
masz surówkę video (na dysku)? czy nie... bo trochę nagmatwałeś.

Jeśli masz surowe pliki video - to możesz odzyskać, ale musisz się narobić (jak Pinto pisał - klikasz 2x na event audio - pozostałość po audio-video; otwierasz zaznaczony obszar w trimmerze -> przeciągasz zaznaczony w trimmerze video na track powyżej zaznaczonego wcześniej audio). Czynność należy powtórzyć dla wszystkich klipów z których wywaliłeś video.
Odpowiedz
(11-05-2013, 0:49)mateuszszar napisał(a):  masz surówkę video (na dysku)? czy nie... bo trochę nagmatwałeś.

Jeśli masz surowe pliki video - to możesz odzyskać, ale musisz się narobić (jak Pinto pisał - klikasz 2x na event audio - pozostałość po audio-video; otwierasz zaznaczony obszar w trimmerze -> przeciągasz zaznaczony w trimmerze video na track powyżej zaznaczonego wcześniej audio). Czynność należy powtórzyć dla wszystkich klipów z których wywaliłeś video.

Jest tak:
Mam na kompie oryginalne filmiki audio-video z których powycinałem interesujące mnie fragmenty i stworzyłem jeden plik w vegasie (posklejany z ww fragmentów). Omyłkowo usunąłem ścieżkę video zamiast audio ze stworzonego projektu.

Robiąc tak jak pisałeś po przeciągnięciu z trymera na osi czasu mam dwie ścieżki audio. :(
Odpowiedz
Nie rozumiem Twojego problemu.

Jeśli zlepiłeś pliki w jeden plik (czyli wyrenderowałeś), to nawet jak usunąłeś ścieżkę video, to nie mogłeś jej wywalić z dysku. Musisz na nowo zassać ten plik.

Jeśli chodzi Ci o to, że masz w projekcie złożone eventy - fragmenty - i w tym projekcie usunąłeś cały track - to postępując tak, jak napisaliśmy powyżej, powinieneś móc zassać brakujące ścieżki video, pasujące do audio, które zostało (czasochłonne - ale możliwe).

Jeśli nie potrafisz opisać dokładnie swojego problemu, to może lepiej wkleić screen, albo projekt (bez plików źródłowych).

albo po prostu nie umiesz korzystać z trimmera... (kopiujesz ścieżkę AUDIO zamiast VIDEO).

W trimmerze masz komplet? (audio-video).
Odpowiedz
(11-05-2013, 22:44)mateuszszar napisał(a):  Nie rozumiem Twojego problemu.

Jeśli zlepiłeś pliki w jeden plik (czyli wyrenderowałeś), to nawet jak usunąłeś ścieżkę video, to nie mogłeś jej wywalić z dysku. Musisz na nowo zassać ten plik.

Jeśli chodzi Ci o to, że masz w projekcie złożone eventy - fragmenty - i w tym projekcie usunąłeś cały track - to postępując tak, jak napisaliśmy powyżej, powinieneś móc zassać brakujące ścieżki video, pasujące do audio, które zostało (czasochłonne - ale możliwe).

Jeśli nie potrafisz opisać dokładnie swojego problemu, to może lepiej wkleić screen, albo projekt (bez plików źródłowych).

albo po prostu nie umiesz korzystać z trimmera... (kopiujesz ścieżkę AUDIO zamiast VIDEO).

W trimmerze masz komplet? (audio-video).

Tak to wygląda

W trymerze jest tylko audio wg mnie

Odpowiedz