Rendering wideo klipu
Do obróbki teledysku tzn.tylko go przyciąłem na końcu w Sony Vegas.Teledysk jest w bardzo dobrej jakości 720 x 1280, mam teraz pytanie czy jest taka możliwość żeby tego teledysku nie poddać żadnemu renderingowi.Mam Sony Vegas Pro 12 64 Bit. chyba wykorzystałem wszystkie renderingi i uważam że jakość obrazu jest nieco gorsza od oryginalnego.Pozdrawiam
Odpowiedz
1. Każda recompressja niesie za sobą utratę jakości. Vegas obsługuje "No-recompress", ale tylko dla kilku szczególnie określonych formatów (można doczytać w helpie - [F1]).
2. Renderuj zgodnie z tym, jaki jest format i wszystkie parametry filmu. Jestem się w stanie założyć, że jak to zrobisz poprawnie, nie będziesz w stanie dostrzec różnic jakościowych.
3. NIGDY nie renderuj na chybił-trafił, bo zwykle będzie to jednak "chybił". Przy renderingu jest sporo opcji do wyboru...

- Odczytaj najpierw jakie masz parametry swojego filmu (kodek itd. - najlepiej odczytać za pomocą "MediaInfo")
- Dostosuj projekt do materiału wsadowego - można użyć "match media", jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś (vegas pro 12 sam proponuje dostosowanie projektu do wsadu).
- renderuj do jakiegoś sensownego kodeka (AVC) jak się da to nawet z dwuprzebiegiem, zachowując oczywiście wszystkie parametry filmu. Wybierz rozsądną przepływność (ilość kbps), uzależniając jej wielkość od przeznaczenia filmu (na YT będziemy używali mniejszej przepływności niż np. na BluRay).
Odpowiedz
[Obrazek: 9jej.png][/URL]

Drogi kolego ! bardzo dziękuję ci za odzew,ale jeszcze bardzo liczę na twoją pomoc że mi pomożesz w tych ustawieniach renderingu. Pozdrawiam ps.w tym teledysku nie ma żadnych napisów.
Odpowiedz
Jeszcze raz proszę o pomoc- jakiego użyć renderingu do mojego teledysku tak żeby nie stracił na jakości z zachowaniem wszystkich jego parametrów.
Odpowiedz