Pytanie o nagrywanie dźwięku
Chciałbym się czegoś poradzić. O coś też zapytać.

Czy da się w Vegasie coś ustawić tak aby nagrywany dźwięk przez mikrofon, był słyszalny i w eterze? Po prostu aby podczas rejestrowania dźwięku, ten dźwięk również był słyszalny.

Chciałbym sobie włączyć zgrywanie dźwięku przez swój mikrofon a w dodatku w uszach mieś słuchawki by to ogarniać - patrzyć jak dźwięk się zbiera.

Czy to może jest zależne od ustawień nie w Vegasie a w Windowsie?

Z góry dzięki za pomoc.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Uzależnione przede wszystkim od karty muzycznej.
Jeśli masz ciulową, to co najwyżej możesz użyć "nasłuchiwanie", ale wiąże się to z latencją (opóźnienie dźwięku w głośnikach), więc nagrywanie z takim odsłuchem staje się niemożliwe.

Przede wszystkim wszystkie tego typu ustawienia robisz w windowsie (wybór źródła dźwięku, ustawienie poziomów - aby przypadkiem nie było przesteru; włączenie odsłuchu).

Z tego co pamiętam, masz M-Audio na USB (ostatnio testowałem jeden, czy w ogóle działa).
Jak wepniesz słuchawki "do mikrofonu", to słychać tam nawet dźwięki windowsa. To powinno Ci w zupełności wystarczyć.
(ps. ten mikrofon na USB ma w sobie wbudowaną kartę dźwiękową).
Odpowiedz
To znaczy, nie będę tego robił u siebie. Dlatego się pytam. U siebie to sobie na spokojnie mogę zbadać. A u kogoś, na czyimś kompie, na innym Windowsie - nigdy nie wiadomo.
Ale jak mówisz, że wpięcie słuchawek w wejścia mikrofonowe może dać taki efekt to ciekawe!
Odpowiedz
Co? Jakie wpięcie słuchawek w wejście mikrofonowe? O czym Ty piszesz? Czytaj ze zrozumieniem!

pisałem w wpięciu słuchawek do mikrofonu, ponieważ wiem, że masz m-audio na usb, mikrofon, który na obudowie ma wyjście słuchawkowe. Tam wpinasz słuchawki - żeby mieć odsłuch.
Odpowiedz
Cytat:wiem, że masz m-audio na usb, mikrofon, który na obudowie ma wyjście słuchawkowe
Nie mam takiego mikrofonu przecież.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
miałeś...

kiedyś pisałeś i wklejałeś zdjęcia... pojemnościówka na USB...

To jaki masz?
Odpowiedz
No, pojemnościówka na USB ale nie mam w tym mikrofonie żadnego slotu na wpięcie słuchawek przecież.
Odpowiedz
ok. musiałem się pomylić. Nie wiem czemu byłem przekonany, że masz ten:
[Obrazek: 67172.jpg]
Odpowiedz
Kurde, to ja Ci powiem Mateusz, ze chciałbym mieć taki jaki wrzucileś.
Odpowiedz
Uzywka za coś koło 130... Mogę się dowiedzieć jak chcesz
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości