Wstawienie muzyki
Witam
Pierwszy raz tworzę własny film. Ma on być gotowy na czwartek na urodziny koleżanki.
Nie wiem jak wstawić piosenkę nie od początku jeje trwania tylko od środka np. od refrenu. Nie wiem czy dobrze sprecyzowałam w czym mam problem.
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź i pomoc bo czasu mam niewiele.
Odpowiedz
Dobrze sprecyzowałaś, ale takie zagadnienia to podstawy programu...
Przeglądnij sobie "interactive tutorials", chociaż szczerze wątpię, czy Ci się będzie chciało przed czwartkiem.

Klawisz [s] - split - cięcie.
Chwytając za krawędź eventu i przesuwając do jego środka, przycinamy event.
Odpowiedz
A pod jakim polskim hasłem znajdę to na You Tube?
Odpowiedz
na youtubie? A po co na youtubie? Nie lepiej coś pewnego? Na YT w poradnikach jest mnóstwo błędów. W Interactive tutorials masz cały podręcznik w postaci interaktywnej. Lepszej pomocy nigdzie nie widziałem. Sprawdź - spróbuj.

poza tym, jak zauważyłaś, odpowiedziałem Ci podając na tacy całe rozwiązanie (skoro masz termin niebawem...). Ale jeśli Twoje podejście będzie dalej takie samo, to coś mi się wydaje, że co chwila będziesz zakładać nowe tematy:
- jak dodać efekt
- jak zapisać...

poza tym, jak zauważyłaś, odpowiedziałem Ci podając na tacy całe rozwiązanie (skoro masz termin niebawem...). Ale jeśli Twoje podejście będzie dalej takie samo, to coś mi się wydaje, że co chwila będziesz zakładać nowe tematy:
- jak dodać efekt
- jak zapisać...
Odpowiedz
Łatwo jest pisać osobie, która zna program już kilka lat. Ja pierwszy raz zobaczyłam program w niedzielę i od niedzieli sama się uczę. Dlatego też takie skróty myślowe i rzucanie hasłami interactive tutorials czy event nie wydaje się być dla początkujęcego zbyt dużą pomocą. Proszę mi wybaczyć, ale nadal nie za bardzo wiem gdzie powinnam sięgnąć po pomoc i byłabym wdzięczna za wszelkie bardziej obszerne wyjaśnienia.
Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Do kogo pretensje?
Ja uczyłem się programu bez interentu, bez Interactive Tutorials (w którym wszystko po kolei pokazane, co do czego). Bez znajomości języka - tylko ze słownikiem w ręku.
Forum jak przeczytałaś w regulaminie, które zaakceptowałaś, jest dla użytkowników zaawansowanych.

Jeśli nie znasz jakiegoś pojęcia, typu "event" lub "interactive tutorials", to zawsze możesz wcisnąć [f1] i wpisać frazę -> dostaniesz opis.
Trudno, żebyśmy każdego po kolei szkolili z podstaw - nie sądzisz?
Podpowiedzieć możemy, ale nie uczyć wszystkiego po kolei. Nikt z nas nie ma na to czasu. Wybacz.
Odpowiedz
W handlu dostępne są dobre kursy Vegasa na DVD.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
"Interactive tutorials" domyślnie wyskakuje przy pierwszym uruchomieniu, więc musiałaś zobaczyć i wyłączyć. Jeśli nie wiesz gdzie się zapodziało, odnajdź na belce programu ikonkę z łapką i palcem skierowanym w prawy górny róg - to jest "Interactive tutorials"

Event, to każdy element, który umieszczamy na osi czasu (timeline). Eventem może być klip video, audio, napis, tło, element z generatora vegasowego, grafika z pliku - wszystko, co można upuścić na timeline.

w handlu?
Ludziska nawet tego darmowego nie potrafią przeglądnąć. A co dopiero jeszcze płacić za coś... skoro można na YT tutki oglądnąć. Tylko na YT nie ma czegoś, co potrafi wychwycić błędy - i później mamy takich pipków, co zmieniają w ustawieniach różne rzeczy (kolor na 32bity) - nie wiedząc w ogóle po co to, a później mają pretensję, że coś tam jest zwalone nie wiadomo czemu i do dupy się renderuje. Dlatego zawsze będę przeciwnikiem tutków z YT. Każde gówno można nazwać "how to... in vegas" i jeśli zrobisz to dość efektywnie, to dostaniesz kciuki mimo, że błędy będą na każdym kroku. Zawodowcy tego nie kontrolują i nie oglądają - bo po co. A amatorzy depczą po gównach nawet nie wiedząc że ciągnie się za nimi później smród tutków... ;)
Odpowiedz