Szukam poradnika - obliczenia matematyczne na filmie jak najlepiej to ugryźć
Hej! Montuje film znajomym na konkurs i w jednej scenie mają się znaleźć obliczenia matematyczne podczas gdy jeden chłopak celuje do kosza, taka stop klatka, jakiś rysunek i napisy kąt, obliczenia itd. zastanawiam sie jak mam się za to ugryźć, czy mam narysować w gimpie czy można to jakoś o wiele ciekawiej zrobić : ) ?
Odpowiedz
Vegas jest programem montażowym. To co chcesz zrobić - to grafika/animacja...
Jeśli wystarczy Ci przygotowanie grafiki w programie graficznym, a następnie nałożenie na film (ważne, żeby film był kręcony ze statywu - żeby się nie bujał, bo musiałbyś tą grafiką też poruszać na boki...). Można później wymaskować i odsłaniać z czasem... aby uzyskać efekt "rysowania się linii" itp.

Jeśli natomiast planujesz coś bardziej skomplikowanego, to lepiej w programie, który służy konkretnie do takich rzeczy (np. HitFilm lub AAF).
Odpowiedz
to bez różnicy jeśli chodzi o film bo będzie stopklatka ;) no ja rozumiem, ale własnie się zastanawiałem czy ktoś nie robił podobnych rzeczy w vegasie może jakieś wtyczki cuś :)
Odpowiedz
Można jak najbardziej. Jeśli tak jak pisałem, będzie to tylko nałożenie grafiki na stopklatkę filmu - to nawet dość proste będzie.
Odpowiedz