maskowanie
siema, jak moge odwrócić maskowanie... tzn jak zaznacze jakas część, przypuśćmy kwadrat to nie zeby czworokąt był zamaskowany tylko reszta a czworokąt nie :< ?

pewnie to jest banalne :D ale nie moge tego odnaleźć, dzięki wielkie i sory za spam, pozdrawiam.
Odpowiedz
Jak robisz crop/mask to tam masz positive/negative. Jak maska bitmapowa - to zrób po prostu negatyw. Nie byłeś uprzejmy napisać czego używasz...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
mam pytanie banalne pewnie,
Sony vegas 12, jak zrobic maske o określonym rozmiarze.
np 1080 dzielone na 3 bo będa maskowane 3 klipy na przemian, no za cholere nie moge tego znaleść jest tylko opcja position która przesuwa mi maske narysowana(prostokątem) na oko, efekt jest taki że jedna jest mniejsza a druga większa
Odpowiedz
Kalkulator do ręki i liczymy...
Odpowiedz
(12-06-2013, 11:09)mateuszszar napisał(a):  Kalkulator do ręki i liczymy...

ok nie widze problemu z liczeniem przez 3 i zostawieniem nawet 5px na ramke tylko jak to narysować? skoro w oknie maski mam tylko position x,y wiec jak zmieniam parametr to po prostu ramka sie przesuwa w płaszczyznie x i y a nie zmienia swój rozmiar. Może mam włączona jakąs opcje no nie wiem

Mam nadzieje że teraz mnie ktoś zrozumie,
Odpowiedz
W menu z lewej strony masz współrzędne (position).
Klikasz na konkretny narożnik - wpisujesz jego współrzędne - czyli to, co wcześniej sobie wyliczyłeś.
Klikasz na następny - wpisujesz parametry następnego. itd.
Odpowiedz
(12-06-2013, 13:06)mateuszszar napisał(a):  W menu z lewej strony masz współrzędne (position).
Klikasz na konkretny narożnik - wpisujesz jego współrzędne - czyli to, co wcześniej sobie wyliczyłeś.
Klikasz na następny - wpisujesz parametry następnego. itd.

dzięki wielkie, wszystko już jest jasne. A ja głupi myślałem że skorzystam z maskowania prostokątem i podam jego wymiary. Rozumiem że skopiować danej maski na jednym klipie nie mogę? czyli jak chce dwa takie same prostokąty mieć na jednym klipie, musze rysować je od nowa? Bo skopiowanie do nastepnego klipu to ctr+c i v.

Jeśli mogę mieć do Ciebie jeszcze jedną prośbe...
Kiedy wrzucam efekt na klip, i zaznaczam kontrolkę zegara, czyli parametr będzie się zmieniał zgodnie z ustawieniami. na dole mam dwie zakładki:

Lanes i Curves,

Curves jest zdecydowanie bardziej przejrzysta i daje większe możliwości jeśli chodzi o stosowanie płynności efektu, ale za każdym razem jak umieszcze jakiś punkt i zmienie kształt krzywej po kliknieciu myszką kształt wraca do swojego poprzedniego położenia. Nie wiem czy wyrażam się wystarczająco jasno ;/ jak zrobić to tak żeby pozostał w takiej pozycji w jakiej go zostawie
Odpowiedz
Maski nie skopiujesz (tzn. jak masz prostokąt, i chcesz narysować drugi, to musisz go narysować - nie da się skopiować).

Jak chcesz skopiować maskę z jednego eventu do drugiego - to można na dwa sposoby: "paste event attributes" lub kopiujesz keyframe z maską i wklejasz do nowego eventu.

Różnica między "Lanes" i "courves" jest taka, że na "lanes" masz osobne wykresy, a na "courves" - wszystkie krzywe na jednym wykresie (dokładniejsza skala w pionie). Prawdę mówiąc, jeden ciul - bo poszczególne keyframy możesz edytować w parametrach efektu.
Możesz pokazać screen z tym efektem i krzywymi, które same się zmieniają? Może chodzi o to, że dwie krzywe tyczą się jednego parametru (jak np. w przypadku Sony Color Correction - gdzie dla danego zakresu [np. Low], pojawiają się dwie krzywe: "Angle" oraz "Magnitude". Jak zmienisz kształt jednej, to druga się też zmieni (ciekawe, dlaczego nie od razu) - co jest logiczne, bo oba parametry dotyczą tego samego punktu. Niestety ale to chyba niedociągnięcie OFX...
Odpowiedz
(12-06-2013, 14:01)mateuszszar napisał(a):  Maski nie skopiujesz (tzn. jak masz prostokąt, i chcesz narysować drugi, to musisz go narysować - nie da się skopiować).

Jak chcesz skopiować maskę z jednego eventu do drugiego - to można na dwa sposoby: "paste event attributes" lub kopiujesz keyframe z maską i wklejasz do nowego eventu.

Różnica między "Lanes" i "courves" jest taka, że na "lanes" masz osobne wykresy, a na "courves" - wszystkie krzywe na jednym wykresie (dokładniejsza skala w pionie). Prawdę mówiąc, jeden ciul - bo poszczególne keyframy możesz edytować w parametrach efektu.
Możesz pokazać screen z tym efektem i krzywymi, które same się zmieniają? Może chodzi o to, że dwie krzywe tyczą się jednego parametru (jak np. w przypadku Sony Color Correction - gdzie dla danego zakresu [np. Low], pojawiają się dwie krzywe: "Angle" oraz "Magnitude". Jak zmienisz kształt jednej, to druga się też zmieni (ciekawe, dlaczego nie od razu) - co jest logiczne, bo oba parametry dotyczą tego samego punktu. Niestety ale to chyba niedociągnięcie OFX...

Być może wogóle edytuje wykres nie poprawnie i oczekuje cudów. Czy jedyna opcja jest stworzenie keyframe i edytowanie danego parametru suwakiem w oknie efektu? czy można w oknie Curves edytować linie myszką rysując zakrzywienie i dodając kolejne punkty keyframe.

Poniżej screean.

[Obrazek: 1624247.jpeg]
Odpowiedz
którą wersję Vegasa posiadasz? (konkretnie chodzi o build).

faktycznie. VP12 (b:770) ma ten błąd. VP11 (b:701) - nie...
Cóż. Ja ciągle siedzę na VP11 mimo, że dwunastkę kupiłem jak tylko wyszła. Czekamy na dalsze poprawki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości