DVD menu templates - gdzie szukać
Szukam w googlach ale nic konkretnego nie znalazłem.
Potrzebuję ładne menu z jakimś ruchomym tłem, coś co będzie dobrze
wyglądać.
Może być nawet sam background na którym dodam tylko ikony do obsługi
menu.

Są spore wymagania co do estetyki menu tego filmu, moje własne
"wypociny" nie przejdą.

Znalazłem trochę na iStock ale przesadzają z ceną, 350$ (z licencją) za kilkadziesiąt sekund wody w basenie to trochę
przegięcie..
Odpowiedz
Myślę, że spokojnie sam zrobisz, ale może Cię to zainspiruje: http://sonyvegas.info/Temat-Genialnie-odgrzany-kotlet

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie opłaca mi się samemu robić bo poświęcę sporo czasu a efekt będzie niepewny.
Do tego nikt mi za to nie płaci osobnej kasy.
Kolesie którzy oceniają temat są mocno wybredni i może być tak że będę robił 5 razy to menu.

Dlatego wolę kupić coś gotowego.
Nie wiedzieć czemu tak prostej rzeczy jak porządny neutralny szablon menu do Architecta nie idzie nigdzie
znaleźć.
Firma Sony nie chce zarobić?
Wszędzie kieliszki ,kwiatki i obrączki..

W ogóle to jakość niektórych rzeczy w Architekcie mnie przeraża np.nierównomierny kolor przy aktywowaniu przycisku.
Myślałem że to ja partacze ale ostatnio widziałem menu jakiegoś dość oficjalnego filmu z Architecta i były tam podobne do moich brudy ..

Chyba oddam ten film ziomowi który ma Macowy iDVD , tam jest dołączony jeden zupełnie zajebisty szablon..
Odpowiedz
Nie przesadzaj, czym przepraszam jest szablon do architecta tak naprawdę? Zbiorem bitmam i ew. filmów. Za darmo masz wzory takie, jakie ludzie najczęściej używają, urodziny, ślub, urlop. A jak chcesz mieć ekstra to albo robisz, albo kupujesz i tyle.
Nie wiem o czym mówisz pisząc o "nierównomiernym kolorze". W DVDA można zrobić naprawdę różne przyciski, animowane bajery itd.
I pytanie - czy nie umiesz, czy nie wiesz, że można, czy Ci się nie chce?

Odpowiedz
No przecież właśnie chce kupić to menu, tylko że nie ma..
Jest w tym trochę prawdy że nie mam weny do zrobienia jakiegoś fajnego menu i nie bardzo się orientuje w maskowaniu.
Więc żeby zaoszczędzić nerwów i czasu wolę gotowca.

Czasem robiłem sam, ale tylko jak miałem ciekawy materiał (wideo) tematycznie związany z filmem głównym i można było użyć go jako tło.
Do tego trochę grafiki i nawet fajnie to wychodziło.

Firma dla której robię ten film między innymi zajmuje się grafiką (na dość wysokim poziomie) i jest duża presja na estetykę takich rzeczy jak menu, napisy.

Do tego mają taki styl że żadnych fajerwerków, zbędnych animacji, efektów itp.
Wszystko ma być super ładne i wymuskane ale oszczędne i wykonane w dobrej jakości.

Coś takiego w iDVD można sobie (i to za free) ulepić :

Gdybym umaił robić takie rzeczy to bym nie marudził :

Albo najlepiej takie :

Chodzi mi o zmianę koloru przy aktywowaniu napisu, litery są nieregularne, przebija wcześniejszy kolor :
[Obrazek: d7a72170e4331d75.jpg]
Odpowiedz
Stary, to co pokazałeś jest oczywiście bardziej efektowne niż to co masz za darmo w Architekcie czy na stronie (aczkolwiek moim zdanie brzydkie i kiczowate), ale menu DVD to nic innego jak zbiór filmów i obrazków.Nic więcej. No czasem jakiś skrypt, ale to już wyższa szkoła jazdy i mało kto używa. Wszystko inne to filmy wyrenderowane w jakimś sofcie 3D czy wodotryski zrobione w programie animacyjnym. Równie dobrze mógłbyś podłożyć kawałek starłorsów i co, że to jakiś program do masteringu zrobił? No nie. Czasem kwestia pomysłowości jak to do kupy podłączyć, ale dalej jest to tylko zbiór filmików.
W Terminatorze - to tylko animowane zapętlone tło. Tam nie ma żadnych cudów. Fakt, trzeba mieć trochę wyobraźni by połączyć obrazki z wideo "bezszwowo" i by to tak fajnie wyglądało, ale sama idea jest banalna.

Z tym kolorem - wystaw proszę gdzię ten projekt, nawet bez obrazków i dołączonych mediów, tak by tylko sam napisał został (albo po prostu zrób nowy identyczny np. z jednym napisem i obrazkiem). Może robisz jakiś banalny błąd.

Odpowiedz
Nie jestem zachwycony tym weselnym menu, chodziło mi o czysto techniczne umiejętności wykonawcy, które zapewne pozwalają na szybkie zrobienie czegoś ciekawszego .

Wieczorem wrzucę projekt na dropboxa.
Odpowiedz
To weselne menu generalnie niczym nie rożni się od Terminatora... Serio...

Odpowiedz
https://www.dropbox.com/s/qgfri4bs0nbp1c...C5%82u.jpg

https://www.dropbox.com/s/po2q9ljff93ahqa/Save.zip

Zrobiłem na szybko próbkę napisu.

Generalnie to jak bym nie kombinował z ustawieniami color sets, to zawsze literki podświetlone są mniej lub bardziej nieregularne.

Przy okazji pytanie:

W opcji "Menu Page Properties" ustawiam w opcji "General" "selected button colors" na "color sets1".
Rozumiem że to oznacza że po wybraniu danego napisu pilotem lub kursorem,zostanie on podświetlony kolorem (powiedzmy żółtym) który zaznaczyłem w "color sets1".
Sam napis jest nominalnie biały.
Czemu więc w "Preview Disc" napis jest bez przerwy podświetlony na żółto skoro to powinno dopiero się stać kiedy najadę na niego kursorem ?
Na dzień dobry powinien być biały...

Sprawa nie dotyczy menu z dropboxa bo tam sa inne ustawienia.
Odpowiedz
Już ściągam i patrzę, ale - DVDa oferuje parę trybów wyróżnień aktywnej pozycji. Zaraz zobaczymy co wybrałeś.

Odpowiedz