Dziwne zachowanie Vegasa
Znalazłem błąd Vegasa nowy. Kiedyś już mi się działo takie coś.
Polega on na tym, że vegas nie odtwarza ostatnich minut z pliku dźwiękowego (mp3).
Czyli włączymy PLAY, odtwarza się kawałek i przy końcu każego nic nie słychać. Dzisiaj jak mi się to dzieje otwieram ten kawałek w WInampie, przewijam na koniec i patrzy czy się odtwarzacz - tak, słychać muzykę. Gdy wtedy wrócę do Vegasa, to już przy końcu słychać muzykę.

Dziwne.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Czy każde mp3 jest obcięte?
Bo temat był już wałkowany jakiś czas temu... to nie wina Vegasa, tylko wadliwego mp3.
Najlepiej przekoduj czymś (winampem) do WAVE, i taki plik używaj w vegasie.
Odpowiedz
Wadliwego Mp3?
Właśnie nie wiem czy "każde Mp3". Bo to się objawia raz na jakiś czas. Po prostu raz Vegasowi odbija i tak się zachowuje, kiedy indziej już nie. Więc idąc typ tropem to KAŻDA MP3 jest wadliwa a Vegas tylko od czasu do czasu na nich zaczyna źle funkcjonować.

Tylko dlaczego, jeśli natrafię na taki problem w Vegasie, to wszystko zaczyna działać kiedy przeciągnę właśnie tę daną Mp3-jkę do Winampa? Nawet nie muszę jej włączać. Po prostu wracam wtedy do Vegasa i działa. Nie rozumiem.
Odpowiedz
Biorąc pod uwagę, że mało która mp3 będąca w obiegu NIE JEST walnięta, Bóg raczy wiedzieć, jaka jest przyczyna. MP3 zssią i zawsze ssały. To format dla głuchych.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
nie Bartku. Nie każda. Zauważ, że jedne mp3 chodzą dobrze, nie są obcięte, a inne - są. I też za to mamy winić Vegasa?
MP3 nie jest formatem edycyjnym.

vegas jakiś czas walczył z tym problemem. W którejś aktualizacji zrobili poprawkę co do obciętych końcówek utworów mp3, ale jak widać rozwój błędów mp3 jest większy nić ekipa łatająca - swoją drogą nie to co trzeba... bo jeśli mp3 jest zwalona (konkretnie walnięty jest zapis o rzeczywistej długości), to dlaczego niby łatać program?
Odpowiedz
No dobrze, ale co powiecie na temat metody, która ten problem naprawia?
Odpowiedz
Jeśli winamp potrafi odtworzyć poprawnie, to wyexportuj do WAVE.
Jeśli nie winamp, to może inny program to potrafi...
Odpowiedz
Przeczytałeś tę metodę? To na czym ona polega?
Która sprawia że Vegas nagle widzi końcówkę pliku?
Wystarczy ten sam plik tylko przciągnąć na listę Winampa.
I tyle, samo "przeciągnięcie" naprawia problem w Vegasie.
Odpowiedz
? Nie rozumiem Cię. Do mnie piszesz?
Napiszę jeszcze raz.

Niektóre mp3 mają w sobie błąd (niepoprawna długość zapisana w tagu), przez co pojawiają się problemy. Odtwarzacz potrzebuje ten tag TYLKO po to, aby wyświetlić, ile pozostało do końca utworu... ale jak czas dojdzie do zera, a piosenka jeszcze trwa, to zegar pozostałego czasu stoi na "0:00", a mp3 gra dalej.

W przypadku programu do edycji, utwór musi być "rozrysowany" oraz mieć klocek (event) o odpowiedniej długości. I tutaj wczytując długość utworu z tagu, vegas dopasowuje długość eventu na podstawie tego, co jest w tagu zapisane - i powstaje problem -> końcówka jest obcięta.

Pisząc o przekonwertowanie (exportowanie) za pomocą Winampa, miałem na myśli zmianę formatu na nieskompresowany. Tak, Winamp potrafi takie rzeczy. Oczywiście nie w darmowej wersji, ale wiesz jak jest - jak kraść, to od razu najwyższą wersję ;)
Odpowiedz
Ale wtedy jak mi nie działa taki klip, to problem rozwiązuje szybciej, bez konwersji. Po prostu przeciągam ten plik z dysku i upusczam w odtarzazu Winamp. Potem ALT+TAB, przechodzę do okienka programu Sony Vegas i, o dziwo, już MP3 działa.... dziwne, nie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości