[Problem] Łączenie klipów
Ostatnio tak się zastanawiałem, jeśli da się rozdzielić film (klawisz S) to jak go scalić na nowo?
Odpowiedz
Grupuj je.
Odpowiedz
Tzn jak?
@edit
ale chodzi mi o to żeby znowu stanowiły jedną część, poruszały się tak samo i miały wspólne video FX'y, i pan/crop.
Odpowiedz
Rozciągnij go dalej po prostu. Łapiesz za koniec klipu czy początek, zależy co chcesz odzyskać i przeciągasz w lewy czy prawo :) Oczywiście bez klawisza CTRL, bo wtedy byś zmieniał prędkość.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No ok, dzięki, ale jeśli mam dwa/więcej różnych klipów i chcę je złożyć w jeden to co mam zrobić?
Wiem że można by to obejść, zrenderować i wrzucić spowrotem, ale czy jest jakiś szybszy sposób?
Odpowiedz
Jest szybszy, po prostu grupujesz.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Klikaj na nie po kolei trzymając ctrl, a potem daj g, dzięki temu klipy będą zgrupowane i nie rozejdą się przez przypadek.
Odpowiedz
Witam Wszystkich .
Pozwolę się podpiąć pod temat z tym że mam inny problem którego nie mogę rozgryźć ;)
Zrobiłem na jednym traku kilka klipów filmowych na których są porobione różne efekty ( spowolnienie odwrotność - przyśpieszenie itd .. z tymi klipami połączone są też audio traki ) , problem polega na tym że nawet jak zrobiłem grupę ( dany klip z cięciami itd ... oraz audio ) to nie mogę go w całości przesunąć - połączyć z następnym obrobionym materiałem - klip wideo jest podzielony na warstwy i tylko jedna warstwa się przesuwa psując cały efekt i godz spędzone przy tym .
Z góry dziękuję za pomoc i poradę

PS. pracuję na 13 PRO w Polskiej wersji językowej
Odpowiedz
A nie masz włączonego ignorowania grupowania?
[Obrazek: b_ignoreenvgroup.gif]
http://www.sonycreativesoftware.com/webh...kanchor293
Odpowiedz
(09-09-2015, 12:45)mateuszszar napisał(a):  A nie masz włączonego ignorowania grupowania?
[Obrazek: b_ignoreenvgroup.gif]
http://www.sonycreativesoftware.com/webh...kanchor293

Dzięki serdeczne za pomoc faktycznie był załączony :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości