Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Scalić klipy?
Otóż nie mogę pisać w innych działach, dlatego też proszę o pomoc tutaj. Chcę dodać spowolnienie, Velocity nie za bardzo mi wychodzi, najbardziej podoba mi się po prostu pocięcie klipu i przedłużenie go przy pomocy ctrl i wtedy ładnie wszystko wygląda, natomiast chcę też dodać przybliżenie, ale nie mogę ponieważ klipy są podzielone przez to spowolnienie właśnie. Czy da się jakoś scalić klipy? Z góry dzięki
Odpowiadam na pytanie: scalić się - w sposób taki jaki zapewne sobie to wyobrażasz - nie da.
Inne rozwiązania:
1) wyrenderować te trzy fragmenty i wciągnąć na oś czasu raz jeszcze. I wtedy animować (przybliżać). Dla Ciebie prostsza metoda.
2) skorzystać z narzędzia "Track Motion" i edytować potem ruch obrazu za pomocą kejfremów w sekcji "Positions".

[Obrazek: 3qmn.png]
ad1. poprawka - nie renderować, tylko zapisać jako projekt .veg - i przeciągnąć na oś czasu w nowym projekcie (renderowanie TYLKO pogorszy jakość finalną filmu - bo raczej na 99% nie użyjecie kodeka bezstratnego... )

Swoją drogą po co scalać?
Jeśli te trzy fragmenty są następujące po sobie, to wystarczy pierwszy fragment rozciągnąć chwytając za prawą krawędź - w ten sposób otrzymując jeden klip długości trzech (ale warunek - te trzy klipy muszą tworzyć ciągłość).
Druga opcja - jeśli nie są ciągłością - to zamiast scalać (w jeden event), można je zgrupować [g] - aby były sklejone do kupy. Wtedy chwytając jeden z klipów zgrupowanych, przesuwasz całą grupę - i myślę, że tej opcji właśnie szukałeś ;)
1) to też jest metoda, tak.
Cytat:bo raczej na 99% nie użyjecie kodeka bezstratnego... )
Ja włąśnie renderuje, robiąc sobie "sklejki montażowe" takie. Ale właśnie z uwagą na kodeka bezstratnego. W zasadzie to bez żadnego kodeka, nieskompresowane AVI jadę. Ale nie każdy ma tyle miejsca na HDD/SSD swoim.

Cytat:Swoją drogą po co scalać?
Jeśli te trzy fragmenty są następujące po sobie, to wystarczy pierwszy fragment rozciągnąć chwytając za prawą krawędź - w ten sposób otrzymując jeden klip długości trzech (ale warunek - te trzy klipy muszą tworzyć ciągłość).
Niby tak, ale przyszpuszczając co on chce osiągnąć tylko. Bo skąd wiesz czy te cięcia nie są umyślnie spowodowane z jakiegoś powodu i muszą zostać? W rozbudowanych projektach przeróżne myki "nawigacyjne" się robi i nie tylko.

Cytat:Druga opcja - jeśli nie są ciągłością - to zamiast scalać (w jeden event), można je zgrupować [g] - aby były sklejone do kupy. Wtedy chwytając jeden z klipów zgrupowanych, przesuwasz całą grupę - i myślę, że tej opcji właśnie szukałeś ;)
Nie, on przecież wyraźnie napisał że o co innego mu chodzi. Napisał, że chce spowolnienie zastosować, nie? Nie umie poradzić sobie z "Velocity" więc pociął klip. Więc jego klip musi zostać pocięty. Tak napisał, w ten sposób planuję - no to "w ten sposób" mu radzę.
Panowie, przepraszam, ale musze Was op... szczególnie Mateusza.
Fajnie, że próbujecie pomóc. Ale jak sądzicie, czemu ten temat wylądował w koszu? Albo trzymamy się zasad, albo też pieprzę i nie będzie tu już jakiejkolwiek moderacji ku radości Buncha i nubów.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Wybacz, ale z pozycji tapatalk'a widzę nieczytane posty. Nie zagłębiam się czy są w koszu. Myślę że to robota moderatorów, żeby sortować śmieci.
Ok. Już widzę... Następnym razem będę zwracał na to uwagę.
Ja lecę "pokaż nieprzeczytane" i odpowiadam. Nawet nie pamiętam w jakim dziale był ten temat za pierwszym napisaniem. Co ciekawe, autor nie daje znaku życia.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości