Zmiana ustawień w SV 11
Cze, jest kilka pytań do forumowiczów, na które, mam nadzieję, odpowiecie...
Posiadam Vegas Pro 11.
1. Jak ustawić optymalny podgląd projektu?
Na chwilę obecną mam strasznie rozmazany obraz. Kombinowałem w opcji Preview ale to nic nie dało. Cały czas obraz jest rozmazany.

2. Myślę, że to przez punkt 1 ale gdy wyrenderuję film jakość również się nie poprawia (taka sama, jak na podglądzie). Nie ma znaczenia czy zapisałem w avi czy mpg - jak to zmienić?

3. Gdy chcę przerobić jakiś film i wrzucam go do vegasa od razu jest w ramce chociaż film ma większą rozdzielczość niż projekt.

Myślę, że to wszystko związane jest z project video properties ale nie jestem pewien. Przyznam, że wcześniej na vegasie 10 tak nie miałem. Było to na innym kompie i nie mam możliwość porównania ustawień.

Dodam screen z ustawieniami properties:
http://imageshack.us/photo/my-images/820/o5qk.jpg/

Tutaj filmik ukazujący słabą jakość...
Odpowiedz
Masz nieustawiony projekt. Dopiero VP12 proponuje zmianę ustawień z automatu - wg pliku wejściowego.
Odpowiedz
tylko tyle?
Odpowiedz
Aż tyle...
To pierwsza rzecz którą się robi rozpoczynając projekt.
Odpowiedz
Jeśli chcesz aby program sam dopasował idealnie parametry projektu do materiału na jakim będziesz pracował, możesz mu wskazać dany plik z jakiego ma pobrać ustawienia:

[Obrazek: eP97hKB.png]
Odpowiedz
Bunch powiedzmy, że Twoja metoda na preview video działa. Nadal jednak po wyrenderowaniu filmu jest bardzo słaba jakość. Pracując na Vegas Pro 10 tak nie było a zapisuję plik w mpeg(2) - tak, jak wtedy...
Już nie wiem jak z tym sobie poradzić.
PS. pobrałem VP 12 i to samo :)
Odpowiedz
To wypróbuj inny format. Dlaczego tego nie zrobisz? Np. WMV.
Odpowiedz
Wmv, avi, mpg(1), mpg(2) - na różnorakie opcje, które są dostępne pod danymi rozszerzeniami.

Jak można usunąć wszystkie pliki związane z VP? Może zainstaluję 10tkę i będzie inaczej. . .
Odpowiedz
Ale zwiększasz oczywiście ilość Mb/s? Np. renderujesz z 4 000 Mb/s?
Odpowiedz
zgaduję, że nie - bo nie wiem jak się to robi
Odpowiedz