Informacje o czasie pracy nad projektem w SV
Potrzebuję sobie policzyć godziny ile spędziłam nad projektem w Sony Vegas. Niestety sama sobie takiego czasu nie liczyłam. W Word jest coś takiego jak całkowity czas edycji. Podejrzewam, że Sony Vegas czegoś takiego nie ma, ale kto pyta nie błądzi. Jest taka opcja czy nie ma?
Odpowiedz
Nie ma.
Odpowiedz
efix - może dodasz to tam do "listy życzeń" w nowej odsłonie Vegasa?
Sam też byłbym ciekaw takich liczb. Na pewno byśmy wszyscy płakali ją poznawszy, ale mimo wszystko ciekawość to ciekawość...
Odpowiedz
A mnie na przykład nie ciekawi. Mam zegarek i umiem z niego korzystać ;-)
Odpowiedz
Mateusz, co ty opowiadasz. Tak się nie da tego sumiennie zmierzyć. Ja operuję jednostką nie godziny a "dni" lub "tygodni" w montażu.
Odpowiedz
Czego się nie da sumiennie zmierzyć?
Siadam - zaczynam pracować - kończę - wiem ile czasu minęło. Po temacie.

A ja na przykład nie zawracam sobie dupy niepotrzebnymi statystykami.
Wiem ile czasu zajmuje mi jeden projekt. Wiem ile za niego wziąć pieniędzy - żeby było ok. Po co mi tracić czas ile to czasu zajęło to czy owo.
Równie dobrze można by prowadzić statystyki - ile czasu spędzam przed kamerą. Ile w samochodzie. Ile w kuchni itd... jak ktoś lubi, proszę bardzo. Ja wolę w jakiś przyjemniejszy sposób spędzić czas... niż upajając się w statystykach.
Odpowiedz
No bo to po prostu pewien "smaczek". Można potem coś zaprezentować, komuś powiedzieć ile takie coś dokładnie zajmuje, ile ostatni projekt zajął, jak bardzo czasowo się różnił od innego i tak dalej.
Ale w sumie... to przecież co za różnica jak powie się "montowałem tydzień" a np. "montowałem 96 godzin". Odpowiedź 1 nawet lepsza.

PS
Swoją drogą, zrobiłem kiedyś taki filmik porównawczy:

Odpowiedz