RAW- sony vegas 12
Witam Was

Posiadam kochani materiał w RAW z 550d którego niestety nie mogę odpalć w sony vegas 12,proszę o podpowiedz jakiego pluginu należy użyć lub w jaki inny sposób poradzić sobie z tym problemem.

Pozdrawiam
Robert
Odpowiedz
O ile wiem, ten raw "filmowy" który wypluwa z siebie Canon to nie jest taki RAW jak ma na przykład kamera RED. Najprostszą drogą jest przerobienie tego na sekwencję obrazków. Chyba, że w międzyczasie ktoś dorobił jakąś "protezę".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Czyli mam rozumieć ze na dzień dzisiejszy do Vegasa nic nie ma?
Znalazłem plugin do stajni Abdobe pod Premierke/Aftera ale nie chciałbym się przesiadać.
Odpowiedz
Może ma, ale ja nic o tym nie wiem. Z formatów RAW obecnie obsługuje "tylko" RAW z kamer RED.
Nie wiem co robią wtyki do Premiery. Może tylko import i konwersję w locie, bez możliwości takich operacji jak robi np. Lightroom na prawdziwych RAWach.

Odpowiedz
A "RAW" to tylko nazwa formatu czy może - podobnie jak to w fotografii - można z obrazu video tez wyciągać nasycenie, jasność, balans bieli itd? Szczerze? Nie słyszałem o czymś takim w świecie video.
Odpowiedz
Jedyny RAW jaki ma Canon 550, to zdjęcia. Film jest pisany do zwykłego AVC. Karta SD by nie uciągnęła Raw'ów filmowych... Zresztą nawet z avc ma problem z buforem przy kartach klasy 10 lub niższej (a faktyczny transfer wynosi około 5-6MB/s).
Odpowiedz
Dlatego tez napisał, że RAW w Canonie (czyli coś co potem się konwertuje na CinemaDNG czy jakoś tak) to nie to samo co RAW w RED czy podobnych kamerach.

Cytat:Nie słyszałem o czymś takim w świecie video.

Świat wideo to nie tylko Camileo, zhaczone DSLRy czy droższe lub tańsze kamerki AVCHD popularnych firm. To także RED, BlackMagic i parę innych...

Odpowiedz
(10-10-2013, 20:58)Robak081 napisał(a):  (...)w jaki inny sposób poradzić sobie z tym problemem.

Zajrzyj na stronę Magic Lantern - tam masz wszystko, wystarczy poczytać.
Odpowiedz
(10-11-2013, 0:51)Bunch napisał(a):  A "RAW" to tylko nazwa formatu czy może - podobnie jak to w fotografii - można z obrazu video tez wyciągać nasycenie, jasność, balans bieli itd? Szczerze?

Dokładnie kolego

(10-11-2013, 1:05)mateuszszar napisał(a):  Jedyny RAW jaki ma Canon 550, to zdjęcia. Film jest pisany do zwykłego AVC. Karta SD by nie uciągnęła Raw'ów filmowych... Zresztą nawet z avc ma problem z buforem przy kartach klasy 10 lub niższej (a faktyczny transfer wynosi około 5-6MB/s).

Film jest pisany w Canonowskim Raw, nie mylić z Mov

(10-11-2013, 12:17)Pinto napisał(a):  
(10-10-2013, 20:58)Robak081 napisał(a):  (...)w jaki inny sposób poradzić sobie z tym problemem.

Zajrzyj na stronę Magic Lantern - tam masz wszystko, wystarczy poczytać.

Dzięki zabieram się za lekturę
Odpowiedz
I jak lektura? Bo pliki DNG można bez problemu wczytać do Vegasa (po wgraniu kodeka Adobe), no ale jakby to rzec... Vegas to nie Lightroom...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości