Okrutna jakość obrazu przy Full HD i wysokim bitrejcie
Ostatnio zauważyłem, że obojętnie co bym nie zrobił to dostaję po prostu słabą jakość obrazu. Rozdzielczość ustawiona na najwyższą a po renderingu (i w zasadzie przed nim też, tylko jest to mniej widoczne przed kompresją) widać takie jakby "smugi kolorów"). Chodzi mi o coś takiego:

POWIĘKSZ
[Obrazek: l1sxgxP.png]

Renderuję na przykład do:
[Obrazek: ms2sFIQ.png]

I to takimi presetami (zmodyfikowany preset widziany u góry przeze mnie): [Obrazek: y4Q2N43.png]

A program MediaInfo podaje w pliku wyjściowym dobre parametry, duża rozdzielczość, dużo Mb/s. Sami zobaczccie:
Kod:
Video #0          : AVC at 50,0 Mb/s  Aspect            : 1920 x 1080 (1.778) at 23.976 fps

Więc co się dzieje, że tak fatalnie nagrywa mi lustrzanka a dodatkowo po - nawet i bardzo wysokiej jakości - renderingu, te mankamenty się uwidoczniają?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
daj surówkę... sprawdzę z ciekawości.

Już nie musisz.

Wybrałeś profil "Baseline"... Dlaczego?

Cytat:Profile
Choose a setting from the drop-down list to set the syntax required for decoding the stream:

Baseline
Use for portable devices and other devices that require less complex encoding.

Main
Use for most television, VCR, and cable TV applications.

Odpowiedz
Klasyczny banding. Dodaj trochę szumu gausowskiego, powinno pomóc troszkę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Właśnie Mateusz sam też to badam i w ogóle nie jestem w stanie dojść do logicznych wniosków - żadnych.
Właśnie chciałem przygotować tutaj na forum surówkę i jako dodatek dołączyć plik jaki ja wyrenderowałem. Aby zobaczyć jak od mojego renderingu będzie daleki do jakości surówki. I akurat w tym momencie, tym razem - wyrenderowało się nawet ładnie. ALE... nie dodałem żadnych efektów na obraz.

Wcześniej co psioczyłem to tam małe zabiegi zrobiłem - lekko kontrast, lekko saturacja, lekko coś tam kolor. I wtedy stał się dramat. Bo nawet po tak nikłych ingerencjach w obraz on się pogarsza w sposób bardzo widoczny.

Tutaj surówka (spakowana więc mało zajmuje) i dołączony mój plik wyrenderowany bez efektów ORAZ Z EFEKTAMI. A jak wiemy, nagrane swoje klipy dla ciągłości musimy poddawać gradingowi (rozjaśnić, przyciemnić, zmienić balans bieli). Więc takie operacje muszą być. No ale dlaczego takie ingerencje w obraz aż tak bardzo go psują. Otwórz surówkę, otwórz wyrenderowany plik z surówki bez efektów i otwórz wyrenderowany plik z surówki z dodanymi kilkoma (i tak niewielkimi) efektami. Będzie dramat.

A oto link: https://hotfile.com/dl/249949910/3df8ee9...i.rar.html
Odpowiedz
to nie jest surówka...
Odpowiedz
A pobrałeś? Jest tam surówka. To znaczy fragment wyrenderowany bezstratnie do AVI. Powtarzam - bezstratnie. Chodzi Ci o surówkę ważącą 1,5 GB? To chyba zadażu nawet na cierpliwość "tych" forumowiczów.

efix- mówisz o masce + gaussian blur, nie?
Żeby w tamtym meijscu to rozmyć, nie mówisz chyba by na cały klip blur dać? Nic by nie było widać.

Do jutra Panowie!
Odpowiedz
Bunch, ale na tym pliku ktory przysłałeś jako surówka JUŻ jest banding...
Ale OK, co dokładnie "za efekty" nałożyłeś? Wrzuciłem na moją próbkę levels i wyrendereowałem z bitratem 20Mbps.
Wiadomo, ze jest gorsze, ale nie aż taka kaszanka jak u Ciebie.

http://wyslijto.pl/plik/7hu0y66xyb

Odpowiedz
.

Okej, znalazłem! Mam coś. Co było ciężkie bo albo surowe klipy ważyły po 1 giga, albo na mniejszych nie zauważyłem tej skazy. Ten mój jaki przygotowałem do testów waży jedynie 45 MB, więc zjadliwie.
Stąd możecie pobrać surówkę:
1) https://hotfile.com/dl/250318526/6a94822...2.MOV.html
Dane techniczne:
Kod:
Format            : MPEG-4 at 38,6 Mb/s
Length            : 44,8 MB for 9s 726ms

Video #0          : AVC at 37,0 Mb/s
Aspect            : 1280 x 720 (1.778) at 59.940 fps
Chciałbym zwrócić uwagę na to, że pozostałe klipy mają Mb/s rzędu ~47 MB a ten, jak teraz dojrzałem, 38 Mb/s. Więc aż 9 Mb/s mniej osiągnął. Przypominam, że nie mam żadnego "plugina" Magic Lantern w lustrzance
i nie wpływam sam na bitrate. No więc, przy sporej części plików jakość mnie nie zadowala. I to nawet takich kręconych fantastycznym obiektywem o świetle 1,8, dającą piękną plastykę obrazu (jak tutaj z przykładu).
Wrzucam jako surówkę takie ujęcie:

[Obrazek: JvIYxv3.png]

Jest to ujęcie wyglądające już po nałozeniu filtrów. Bardzo się pogorszyło. Natomiast surówka wygląda tak (można i tak dojrzeć na niej takie artefakty. Które się uwidaczniają oczywiście JESZCZE MOCNIEJ gdy doda się jakiś efekt).

[Obrazek: mo5d.png]

Ja się dziwię, że nawet na pliku surowym lustrzanka tak fatalnie nagrała. Dlaczego? Jeśli jesteście ciekawi tej piskelozy w ruchu, możecie ją obejrzeć na tym filmie:
youtube.com/watch?v=wFLCBkCiqyE

PS
@Tomislater - po co na forum jest funkcja "umieść link" skoro gdy linkiem okazuje sie być film z YT to w miejsce linka wskakuje odtwarzacz?
Czyli nie można podać linku do YT na przykład w taki właśnie sposób.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch, za chwilę zacznę Ci odpisywać jak Sony - "I'm sorry, we cannot repro".
Jakie kuźwa filtry nałożyłeś? Do tego fragmentu który wystawiłeś daj jeszcze plik z projektem najlepiej i dodatkowo ustawienia renderu. Tak to se możemy gdybać.

Odpowiedz
Nie wiedziałem, ty tu jesteś "pro", nie ja. Więc nie wiem czego potrzebowałeś a czego nie.
Efekt natomiast jest z pluginów. Musisz mieć to:
[Obrazek: sefz.png]
Wszystko załączyłem w paczce, wierzę że nie pomyliłem się przy pluginie.

A tutaj link zawierający: https://hotfile.com/dl/250337305/c333478...u.rar.html
1) plik projektu
2) plugin
3) surowy klip
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości