Ogólne ustawienia SV 12
Czy po zainstalowaniu MovieStudio12 i Vegas Pro 12 powinno się zmieniać jakieś ustawienia programu?
Np. zwiększyć przydzieloną ilość RAMu, jakieś CUDA-ustawienia itp.?

U mnie np. w Studio występuje problem, że im dłużej przeglądam zmontowany materiał tym słabiej komputer to wyświetla i zaczyna się haczyć.
Zwiększyłem ilość Dynamic RAM Preview z 2 do 4GB (mam w lapku 8GB) ale po pierwsze - to nie pomogło, a po drugie dostałem komunikat, że ilość pamięci dostępnej dla innych aplikacji zmniejszy się i to może nawet zmniejszyć prędkość odtwarzania.
Mam 2 karty graficzne - i oczywiście ustawiłem, że SV ma się uruchamiać z GeForcem 650M.

O czym jeszcze powinno się wiedzieć przed uruchomieniem programu?

PS. Jeśli jest już poradnik na ten temat proszę o skierowanie i usunięcie posta.
Odpowiedz
Czy moje pytanie jest za trudne czy za głupie?
Odpowiedz
Odpowiedź jest po prostu zbyt obszerna, rozkłada się na wiele tematów. Budowa wydajnego systemu do edycji obejmuje szereg elementów mocno od siebie zależnych. Od doboru odpowiedniej płyty głównej do posiadanego procesora, szybkich pamięci, dobrych szybkich dysków przeznaczonych do pracy z wideo i na dobrych kontrolerach, przez konfigurację sytemu i świadomość tego, co się robi i czego używa.
Do używania Vegasa nie musisz na dzień dobry robić nic. Oczywiście możesz, ale nie są to jakieś magiczne rzeczy, tylko podstawa planowanej pracy, np. poustawianie scieżek dla plików tymczasowych, projektu, materiału wejściowego i renderu, jednorazowe odpalenie NgenTool z katalogi Vegasa (jako administrator). Ogólnie analiza swojego systemu: "oczywiście ustawiłem, że SV ma się uruchamiać z GeForcem 650M" - wcale to nie jest takie oczywiste, np. jeżeli używasz rzeczy typu Lucid Virtu.
Ram Preview - jego wielkość ma wpływ na komfort pracy na bieżąco, ale już np. podczas renderu nie jest potrzebna.
Poza tym jeżeli masz lapka... to wybacz, ale to jest sprzęt podręczny, do prostych rzeczy a nie do montażu i prawdopodobnie wszystko dławi się na dysku.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(10-15-2013, 12:55)efix napisał(a):  Odpowiedź jest po prostu zbyt obszerna, rozkłada się na wiele tematów.
[...]
Do używania Vegasa nie musisz na dzień dobry robić nic. Oczywiście możesz, ale nie są to jakieś magiczne rzeczy, tylko podstawa planowanej pracy, np. poustawianie scieżek dla plików tymczasowych, projektu, materiału wejściowego i renderu, jednorazowe odpalenie NgenTool z katalogi Vegasa (jako administrator). Ogólnie analiza swojego systemu: "oczywiście ustawiłem, że SV ma się uruchamiać z GeForcem 650M" - wcale to nie jest takie oczywiste, np. jeżeli używasz rzeczy typu Lucid Virtu.
Ram Preview - jego wielkość ma wpływ na komfort pracy na bieżąco, ale już np. podczas renderu nie jest potrzebna.
Dzięki efix - to już jest kilka cennych informacji. Przy okazji znalazłem inne wątki poruszające ten temat.

(10-15-2013, 12:55)efix napisał(a):  Poza tym jeżeli masz lapka... to wybacz, ale to jest sprzęt podręczny, do prostych rzeczy a nie do montażu i prawdopodobnie wszystko dławi się na dysku.
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest stacja montażowa, ale "czym chata bogata".
Intryguje mnie jednak pytanie - czy dysk może być za wolny, jeśli menedżer zadań nie pokazuje nadmiernego wykorzystania dysku a podgląd się tnie?
PS. Mam w nim 2 dyski - SSD na system i progsy i HDD na dane.
Odpowiedz
Dysk może byś szybki jako taki, ale szyna danych już niekoniecznie i ogólnie cały przepływ danych w komputerze. Miałem np. kiedys w pracy całą serię lapków ASUSa, całkiem fajnych i ogólnie szybkich (w czasie jak były kupowane...) ale z zastanawiająco wolnymi dyskami. Dysk po wyjęcia z lapka chodził OK. Co się okazało? Konstruktor płyty posadził go na tym samym kanale IDE co DVD.
Nie wiem co może być w Twoim lapku, ogólnie lapki do takiej zabawy no... tak średnio się nadają. Podręcznie owszem, ale nic poza tym. Wg mnie oczywiście.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości