[Problem]Sony Vegas 12 nie chce odczytać dźwięku w formacie .avi.
Witam,
Kiedy dodaje film do Sony Vegasa w formacie .avi, obraz jest a dźwięku nie ma. Na MP4 wszystko chodzi sprawnie, lecz wole .avi, co moze byc przyczyna takiego problemu, i jak to rozwiązać.
Odpowiedz
zapewne brak pełnego kodeka.

Co masz na myśli "wole .avi"? Jakieś konkretne argumenty? czy tylko podoba Ci się zestawienie liter "a" "v" "i" w rozszerzeniu? ;)
Czym w ogóle zakodowane jest to AVI? Jakie są użyte kodeki dla strumienia audio oraz video?
Odpowiedz
Avi według mnie ma lepszą jakość obrazu, i jakoś sie przyzwyczaiłem do tego formatu. Informacje z programu MediaInfo

Odpowiedz
trochę teorii.

AVI to kontener. Nie ma żadnego wpływu na jakość. Jakość filmu zależy od:
- rozdzielczości;
- klatkażu;
- kodeka;
- przepływności (ilość kilobitów na sekundę);
- sposobu kodowania (jednoprzebiegowy stały będzie zawsze gorszy od wieloprzebiegowego - zmiennego, gdzie najpierw komputer analizuje zawartość obrazu, a dopiero w następnym przebiegu właściwie koduje dobierając wcześniej zaplanowane parametry).

Ps. zerknij na inne tematy na forum - jak ludzie załączają odczyty z MediaInfo... (i tak dobrze, że w ogóle odczytałeś parametry za pomocą tego programu... to dobrze).

dźwięk jest PCM, więc powinien pójść bez problemu. Chyba, że właśnie jest konflikt takiego dźwięku w kontenerze AVI (nie wiem, ja nie używam AVI).
Może spróbuj wyciągnąć strumienie dźwięku... z tego AVI
Odpowiedz
Kiedyś mi działał, wiec rzeczywiscie moze to wina jakiegos kodeku, dźwięk wyciagnełem Movie Markerem, i działa.
Odpowiedz