Mafia II Machinima - Niewyrównany rachunek
Cześć, w ostatnich dniach, przez ostanie 2 tygodnie zrobiłem nowy film, jest to machinima z Mafii 2. Raczej każdy zna pojęcie 'machinima', więc nie widzę sensu, aby go wyjaśniać. Pierwsza taka pełnoprawna, fabularna z tej oto gry. Pewnie to z powodu, że niema odpowiedniej opcji, aby nagrywać postać ze statycznego ustawienia kamery. Pomijając multiplayer z którego nie korzystałem, korzystałem ze standardowej wbudowanej kamery w grę, po prostu robiąc ujęcia z różnych stron postaci, raz od przodu, raz od lewej z dołu, a raz od prawej z góry. Ze strony technicznej można by się przyczepić do wielu niedociągnięć, co w niektórych momentach można dostrzec gołym okiem, ale to niestety wina gry, która wcale, ale to wcale nie jest mi sprzyjająca do tego typu filmów, pomijając, że i tak nafaszerowałem ją mocno najróżniejszymi modyfikacjami, bo inaczej nie mógłbym wykonać 70% tego filmu. Przykładowo w kilku ujęciach musiałem sztucznie dodawać jakąś postać, przy montażu bo w grze nie mogłem ustawić sobie bota, więc musiałem bawić się w poklatkowe dodawanie postaci w Vegasie po przez Pan/Crop. Mimo to wydaje mi się, że jak na tak krótki okres pracy, wyszło całkiem przyzwoicie. Czekam na opinie.

Odpowiedz
0'37 - brakło Ci polskiej czcionki (poza tym napis: "pelnoprawna", a głos - "pełnometrażową" )?

0'55 - brak polskiej czcionki: "Pod Tytulem...", natomiast w tym samym zdaniu: "Niewyrównany...", czyli polskie znaki diakrytyczne są w tej czcionce, co oznacza, że olałeś swoich widzów bo Ci się nie chciało alt'a przytrzymać. Większość osób w tym momencie przestaje oglądać. Wiesz?

Najważniejsze jednak - wszechobecne ghosty....

Kto Ci nagrywał lektora? KaszubTV - kto to jest?
Dobry ma głos. Pasuje na lektora. Powinien pomyśleć nad tym na poważnie.
Odpowiedz
(10-02-2013, 10:48)mateuszszar napisał(a):  0'37 - brakło Ci polskiej czcionki (poza tym napis: "pelnoprawna", a głos - "pełnometrażową" )?

Lektor specjalnie czyta "pełnometrażową", potem jeszcze dodaje "fabularną", przecież nie zawsze to co lektor mówi musi się idealnie zgrywać z tym co jest napisane, wydaje mi się, że ważne jest to był ten sam sens, ale postaram się w następnych produkcjach to poprawić.

(10-02-2013, 10:48)mateuszszar napisał(a):  0'55 - brak polskiej czcionki: "Pod Tytulem...", natomiast w tym samym zdaniu: "Niewyrównany...", czyli polskie znaki diakrytyczne są w tej czcionce, co oznacza, że olałeś swoich widzów bo Ci się nie chciało alt'a przytrzymać. Większość osób w tym momencie przestaje oglądać. Wiesz?

Czcionka, której użyłem nie obsługiwała "Ł", wszystkie inne polskie znaki działają, poza tą, a gdybym podłożył tą literę z innej czcionki, to wyglądałoby to nienaturalnie.
[Obrazek: dowodpng_nsewhrw.png]

(10-02-2013, 10:48)mateuszszar napisał(a):  Najważniejsze jednak - wszechobecne ghosty....

Ghosty, o ile się dobrze orientuję, są to półprzezroczyste duchy postaci, kiedy ogląda się film poklatkowo. Jeśli dobrze mówię, bo nie kojarzę tego pojęcia, to przecież ich nie widać gołym okiem, a nic za bardzo na to poradzić nie mogę, bo gra skacze np. pomiędzy 20-40 FPS to już niestety nie moja wina, bo to jest nieuniknione przy nagrywaniu filmu z gry.

(10-02-2013, 10:48)mateuszszar napisał(a):  Kto Ci nagrywał lektora? KaszubTV - kto to jest?
Dobry ma głos. Pasuje na lektora. Powinien pomyśleć nad tym na poważnie.

Znajomy. Podkłada czasami głos jako lektor do różnych amatorskich produkcji, z tego co kojarzę, to ma w zamiarach iść na lektora.
Odpowiedz
Tak. nie musi być dokładnie to samo, byle by sens był zachowany... ale "pełnometrażowa" i "pełnoprawna" - to nie to samo...

Z czcionkami, to mówi się trudno. Jeśli nie ma polskich znaków, a takiej potrzebujesz, to zmieniasz na inną czcionkę. Chyba, że potrafisz obsługiwać program do fontów i potrafisz wyedytować literkę, dorabiając kreseczkę do "L"... to z tego co pamiętam chwila roboty (godzina łącznie z instalowaniem programu), i masz już swoją zmodyfikowaną czcionkę z polskimi znakami. Najprościej jednak poszukać innej - polskiej czcionki. W Twoim przypadku czcionka nie jest "niezastąpiona", to prawie normalny "Times..."

Ghosty... a więc może warto było nagrywać z większą ilością FPS, aby później upuścić nadmiar klatek, ale zachować czystość obrazu bez duchów? Nie wiem, nie znam się na nagrywaniu gier... ale to trochę razi na obrazie.

A Lektor ma u mnie dużego plusa. Sam bym poprosił o namiar w razie czego... Warto mieć taki głos w swojej bazie. Brzmi całkiem zawodowo.
Odpowiedz
(10-02-2013, 10:48)mateuszszar napisał(a):  Ghosty... a więc może warto było nagrywać z większą ilością FPS, aby później upuścić nadmiar klatek, ale zachować czystość obrazu bez duchów? Nie wiem, nie znam się na nagrywaniu gier... ale to trochę razi na obrazie.

A Lektor ma u mnie dużego plusa. Sam bym poprosił o namiar w razie czego... Warto mieć taki głos w swojej bazie. Brzmi całkiem zawodowo.

Niestety, ale mój komputer, nie uciągnie w takiej grze więcej niż 30 FPS przy nagrywaniu, czasami zdarzy się, że dobije do 40, ale jak mówiłem wcześniej, skacze między 20 a 35/40, tak więc nic na to nie pomoże.

Co do lektora, to możesz go znaleźć na YouTube pod nickiem KaszubTV, link do niego http://www.youtube.com/KaszubTV, wystarczy tam do niego napisać wiadomość prywatną.
Odpowiedz
Bardzo ciekawy filmik.
Chociaż szczeże liczyłem na troche więcej akcji to podobał mi się.
Widzę że wlożyłeś w niego dużo pracy i doceniam to.
Jedyne błedy które bardziej rzuciły mi się w oczy to te początkowe napisy jak juz pisal mateuszszar i szarpiąca kamera podczas jazdy samochodem.
Daje suba i życze powodzenia w następnych produkcjach!
Odpowiedz
Przez ostatni cały miesiąc tworzyłem kolejny film. Jest to kontynuacja, więc bez sensu byłoby zakładanie nowego tematu. Jest w nim sporo niedociągnięć, błędów itp. Tam samo jak pełno ghostów, niestety film nagrywany w 15FPS, w wyższej rozdzielczości niż poprzedni, ale myślę, że było warto. Wystąpiło również jakieś dziwne zjawisko, w którym zamiast przejścia pojawiało się takie dziwne miganie, nie wiem od czego to zależy.
Pomijając totalnie tandetny scenariusz, zapraszam do oglądania, oraz krytykowania.

Odpowiedz
A ta gra nie pozwalała na swobodne obracanie kamery, tak jak w GTA IV?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o obracanie wokoło postaci, to tak, tak jest zrobione tutaj 90% ujęć. Zaś jeśli chodzi o wideo edytora wbudowanego w grę, który występuje tylko i wyłącznie w GTA IV - to by było za dobrze i za łatwo, nie bez powodu nikt poza mną nie zrobił jeszcze żadnej machinimy w Mafii 2.
Odpowiedz
Co to znaczy ze byloby za dobrze? Bo?

(Wiadomość została napisana z mojego telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz