Toshiba Camileo H20 - Ustawienie
Witam, mam pewien problem z moją kamerką Toshiba Camileo H20, kupiłem ją tak z miesiąc temu w Macro za ~700 zeta, ale że to moja pierwsza kamera nie jestem pewien jak ją ustawić :P W dzień/przy mega mocnym świetle spisuje sie idealnie, jednak gdy oświetlenie jest ciut gorsze np w moim pokoju z kompem (jedna żarówka) prawie nic nie widać. Kombinowałem w ustawieniach ale nie moge nic wykombinowac, możliwe ustawienia:
Makro: Normalny/makro
Scena: Auto/Skóra/Noc/Tylne podświetlenie/Czarno białe/Klasyka/Negatyw
Naświetlenie -1/-0.6/-0.3/0/+0.3/+0.6/1 (w EV)
Balans Bieli: Auto/Dzień/Fluoresc./Wolfram
Rozdzielczości: QVGA/VGA/WVGA 60/HD 720p/HD 1080p
Stabilizacja Wł./Wył.

Jak tak patrzę na filmiki na jutjub kręcone tą kamerą to aż się dziwie że to taka sama jak moja o.o
Pomoże mi ktoś? :P I dodatkowo, jest możliwość żeby ustawienia się zapisały a nie że trzeba po każdym wyłączeniu kamery się z tym męczyć?
Odpowiedz
Musisz pobawić się z opcjami naświetlania, ale to Ci automatycznie tego nie zmienia w tej kamerze? Powinno samo się dopasowywać do tego gdzie się znajdujesz :O Może wyłączyłeś tą opcję czy coś.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No właśnie nie, chyba że powinienem wszystkie opcje ustawić na "Auto"?
Odpowiedz
No nie mam tej kamery, wiec nie wiem na jakiej zasadzie Ci tam wszystko działa. Musisz się pobawić opcjami naświetlania.
Odpowiedz
pokój z kompem i jedna żarówka - jeśli do tego była noc, pokój ma kilkanaście metrów kwadratowych (albo nawet > 20) a żarówka jest mocy 60W - to nie ma co oczekiwać cudów od kamery za taką cenę. Dołóż jeszcze conajmniej dwie żarówki jeśli chcesz mieć znośny obraz. Aparat w takich warunkach musiałby się posiłkować lampą błyskową, kamera takiej opcji nie ma :).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
No tak tylko że w tym pokoju bez problemu nagrywało się jeszcze kilka tygodni temu starą kamerą która nagrywała na kasety VHS :/ i było widać. (nie miała lampy)
Odpowiedz
To nie jest wina ustawień tylko kamery. Ponieważ w H20 światło dzieli się na 8MPX a w kamerze VHS jest maksymalnie 1MPX. Mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi :D. W najgorszym wypadku będziesz musiał z halogenem 500w biegać xD
Odpowiedz
Znalazłem w instrukcji coś takiego jak exposure compensation value. Spróbuj ten parametr zmienić.

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-file...113417.zip
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
@vm-rexor
to jest właśnie naświetlenie w polskiej wersji xD

Znalazłem jeszcze takie ustawienie:
TV i do wyboru jest PAL(50Hz) i NTSC(60Hz) było ustawione na Pal. Wie ktoś może co to jest?
Odpowiedz
Nagrywasz filmy i nie wiesz co to jest PAL a NTSC? Przecież to wystarczy wpisać w google i przeczytać pierwszy lepszy artykuł na ten temat.
Odpowiedz