22-24 calowy monitor za ok.600 zł.
Witam wszystkich. Aktualnie posiadam monitor LG W2252TQ. Chciałbym obok dostawić drugi tak, żeby praca w Sony Vegas była wygodniejsza. Jaki monitor polecacie? Jak najlepiej dobrać drugi monitor do tego modelu? Limit budżetu - ok.600 zł.
Odpowiedz
Dla mnie, osobiście to nie ma żadnego znaczenia. Sam pracuję domyślnie na 3-ch monitorach jak montuję.
1 - opcje efektów, pokrętła, wraz z opcjami kadrowania, ewentualnie explorator plików w projekcie
2. - linia czasu
3. - podgląd pełnoekranowy

Nie przeszkadza mi również to, że pozostałe 2 monitory mają dwukrotnie niższą rozdzielczość i że są formatu 4:3. Dodatkowo jeden z nich jest 17' a drugi 19'. Obydwu brakuje kilknastu milimetrów by równo wszystkie do siebie dostawić. Ale podobnie - nie robi mi to kompletnie żadnej różnicy. Przyjemnie tak się pracuje. Więc nie ma się tu co zastanawiać moim zdaniem. Możesz nabyć cokolwiek co ma tyle samo cali by ładniej wyglądało i miało tę samą rozdzielczość.

PS
Mi się w zeszłym tygodniu spalił monitor 19' (zachowany w piwnicy - będzie do rozwalenia na ekranie jako rekwizyt w jakimś filmie). Kupiłem za grosze (100 złotych) inną 19' LCD, nawet z funkcją PIVOT (można ustawić do pionu). Przyda mi się w przypadku przenoszenia wytycznych do projektów graficznych jakie otrzymuje zazwyczaj na skanach w formacie kartki A4.
Odpowiedz
Szukaj monitora który ma wejście HDMI, jest fullhd i ma dobre opinie jeśli chodzi o odwzorowanie koloru. Z drugiej strony, jeśli i tak nie kalibrujesz całości, nie używasz profili kolorystycznych i masz tylko 6 stów to w sumie jeden pies co kupisz. Jedyne co moge doradzić to szukaj matowych, a nie "lusterek". Fałszują kontrast i podbijają kolor.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Monitor LCD czy LED? Czy taki monitor jak ten http://www.lg.com/uk/monitors/lg-W2242PE-lcd-monitor jest wystarczająco dobry do montażu? Czas reakcji obecnego monitora wynosi 2 ms, zastanawiam się czy 5 ms będzie ok.
Odpowiedz
No widzisz. Pitolisz się nad czasem reakcji (różnica między 2 ms a 5 ms i tak nie zauważysz)... Ja bym się raczej skupił na rodzaju matrycy - i nie kupował TFT tylko coś na IPS. Ale jeśli masz ograniczony budżet do 600zł, to raczej wybór tylko na podstawie wielkości i zużycia (jeśli ma być używany).
Odpowiedz
Ok, więc ma to być - IPS, czas reakcji do 5ms, ale LCD czy LED?

Znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/monitor-lg-23ea53v-ful...16778.html
Odpowiedz
Wiadomo, że LED będzie lepszy (bardziej równomierne podświetlenie).
Odpowiedz
(09-26-2013, 15:49)FreeeS7YL3R napisał(a):  Znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/monitor-lg-23ea53v-ful...16778.html

Kupiłem chyba taki sam w tym roku.

[Obrazek: iugp8bg.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
wygląda całkiem całkiem...
A tak trochę zmieniając temat - czy ktoś testował Wi-Di (przesyłanie obrazu bez kabli z laptopa/komputera do monitora)? Czy taka opcja jest do wykorzystania w Vegasie (jako podgląd - drugi monitor)... czy są opóźnienia?
Odpowiedz
Ja niestety nie testowałem. Ale łączność bezprzewodowa powinna być w przyszłości czymś koniecznym. Wiadomo ile mamy kabli pod swoimi biurkami, tragedia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości