SV12pro - wersja polska
Na ostatnich targach foto-video w Łodzi firma KSKD oferowała Sony Vegas w wersji polskiej - ale nie jestem pewien czy dotyczyło to również wersji PRO.

Zatem pytanie - czy takowa występuje i można zaktualizować swój program SV12_PRO, czy tylko Studio jest po polsku?

[edit]

Udało mi się dodzwonić do KSKD - nie ma PL w wersji PRO.
Ale wobec tego - czy jest jakiś patch do spolszczenia tej wersji?
Odpowiedz
A czy nie chodziło o Movie Studio? Bo patrząc na ich stronę to Movie Studio jest w wersji PL, Vegas nie.
Odpowiedz
Na szczęście nie ma spolszczonej wersji PRO i na to się nie zanosi.
Odpowiedz
Potwierdzam, wersji PRO po polsku nie będzie póki co. Na pewno w tym roku. W przyszłym o ile wiem też się nie zanosi póki co.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tylko pytanie ... Po co to spolszczenie ? Przecież zawarty angielski w tym programie jest na poziomie -PODSTAWOWYM
Odpowiedz
Ten poziom "podstawowy" jest fajny na etapie podstawowym, ale kiedy zaczynają się "schody" to...
Nie jestem na tyle biegły w angielskim, żeby na bieżąco tłumaczyć sobie wszystkie opcje i komunikaty.
Odpowiedz
Nie przesadzaj. Ja, w czasach, kiedy jeszcze nie było google, miałem cały czas na biurku słownik ang-pol (tak, papierowy), i tłumaczyłem poszczególne słówka, których nie rozumiałem. Później, jak odkryłem, że wszystko jest dokładnie opisane pod [F1], to siedziałem, i przeglądałem poszczególne opcje, co do czego. Tak nauczyłem się całego Vegasa. Bez tutoriali.
Teraz całe frazy możesz kopiować do google.transalate, i masz całe zdania tłumaczone.
Odpowiedz
Przypuśćmy, że będzie polska wersja. Masz jakiś problem i zadałeś pytanie:
http://sonyvegas.info/Temat-Jak-to-zrobic--6420
Mateusz odpisuje "Do tego służy "Ignore Event Grouping". I co teraz? Będziesz pytał, jak ta opcja nazywa się po polsku? I dlaczego nie będę zdziwiony, że np. Mateusz i efix będą mieli twój problem w czterech literach?
Odpowiedz
To nie jest kwestia zlania nawet. Brałem troszeczkę udział w pracach nad polskimi wersjami Studia 12 (m.innymi...) o robiłem tzw. language review, m.in. sprawdzałem, czy nie ma bzdur napisanych w informacjach prasowych, w helpie itd.
Od razu mówię, że mój angielski wcale nie jest jakiś rewelacyjny, bym powiedział, że jest gorszy od pewnie większości młodszych na tym forum. Ale za to w miarę długo siedzę w temacie.
I były momenty, gdzie autentycznie analizowałem niemalże wyraz po wyrazie, bo ni ch.... nie mogłem dojść do tego, co tłumacz miał na myśli. Widać, że tłumacz znał język, ale nie miał pojęcia o czym pisze.
Albo jeszcze banalniej. Po tej pracy została mi na dysku polska wersja Studia, a kolega mnie zapytał o Architect Studio, ale 11, czegoś tam nie mógł zrobić. I teraz znajdź człowieku jak co nazywało się w wersji angielskiej. Jasne, mogłem pogrzebać w rejestrach i przestawić na angielską, ale akurat nie miałem ani czasu ani ochoty grzebać.
Dla niedzielnych filmowców - jasne, jak najbardziej jestem "za". Dla osób które chcą robić bardziej zaawansowane rzeczy - sorry, ale świat "pro" lub "pół pro" jest anglojęzyczny i tyle. Wszystkie tutki, poradniki, w porażającej większości są angielskie. Nie ma, że boli.
A już najgorsze wytłumaczyć supportowi co się skopało w polskiej wersji. :D :D :D :D
U mnie niektóre problemu koniec końców kończyły się screencastem, jak choćby słynny problem z literką "ż" :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz