5 postaci na jednym ekranie. Możliwe ???
Czy efekt pięciu postaci na jednym ekranie da się wykonać podobnie jak dublowanie (maskowanie i te sprawy)? Czy trzeba używać tylko maskowania, czy jeszcze innych opcji? Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
maskowanie oraz odpowiednie dopasowanie (wielkość, pozycja na ekranie).
Odpowiedz
rozumiem że każdą postać trzeba nagrać osobno ?
Odpowiedz
Zależy, co chcesz uzyskać.
Jeśli te same dokładnie ruchy - to nie, bo wystarczy powielić pięciokrotnie track video. Ale wtedy wszystkie postacie będą się ruszać dokładnie tak samo - synchronicznie.
Można rozsynchronizować, żeby każdy zaczynał ruch w innym momencie (też będzie fajny efekt).
Ale jeśli chcesz, żeby te postacie były niezależne (robiły co innego - ale aktor ten sam), to musisz nagrać poszczególne partie osobno (mogą być na jednym take'u, oczywiście - bo potniesz sobie w Vegasie na kawałki...).
Odpowiedz
Tak, ten sam aktor ale ma robić zupełnie coś innego. Dobrze by było jakby było to coś w tym stylu jak na w załaczniku. Jeżli nie da się tak to chociaż żeby postacie było obok siebie :)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Da się. Przecież napisałem jak! ;)
Odpowiedz
Musisz mi wybaczyć moją "zieloność' ale z vegasem zaczynam i czuję że chciałbym się tym zajmować w przyszłości. Co do wideo, to mógłbyś napisać jak to zrobić mniej więcej ? Tak troszkę więcej niż poprzednio. Będę wdzięczny :)
Odpowiedz
Nie. Nie muszę. Ale Ty musisz mi wybaczyć, bo to jest wbrew regulaminowi...
Forum nie jest dla początkujących, dlatego nie tracimy czasu na podstawy. A te możesz spokojnie uzupełnić choćby przeglądając Interactive Tutorials wbudowane w każdego Vegasa.

Nie wiem, co mam tłumaczyć, bo raz piszesz, że "maskowanie i te sprawy" - czyli zaznaczając, że wiesz o co chodzi, a następnym razem - że jesteś zielony.

Tak. Zrobisz to maskując. Jeśli postacie mają zachodzić na siebie - to musisz maskować kolorem, albo rypać się prawie co klatkę w maskowanie ręczne.
Na logikę - jeśli chcesz nałożyć kilka postaci, to musisz je wyciąć (analogicznie, jakby to były zdjęcia na papierze - aby je zestawić obok siebie, gdzie jedna postać zachodzi na drugą, bierzesz nożyczki i wycinasz każdą postać - a następnie ustawiasz w odpowiednim momencie, uwzględniając że jedna postać przykrywa częściowo drugą...).
Tak samo jest w programie vegas, tylko że zdjęć jest dużo (wg standardu 25 na sekundę).
Jeśli tło na której postać będzie nagrywana jest odróżniająca się (ze względu na kompresję - najlepiej ZIELONA), można kluczować kolorem (maskowanie kolorem).
Każda z postaci po wycięciu znajdzie się na osobnej ścieżce video. Kolejność tracków = kolejność "od kamery". Tyle.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości