Jak zrobić efekt filmu nagranego na taśmie filmowej
Witamżę
Aktualnie kręcę nowy film.Jak narazie mogę powiedzieć ,że będzie on o gangsterach.Chciałbym zrobić więc efekt taśmy filmowej,ale nie film effects,tylko coś takiego:

chodzi mi o te napisy,czołówkę,ogółem cały wygląd obrazu,tak,żeby wyglądał jak z taśmy filmowej

Jak to zrobić?

Doradzi ktoś?
Odpowiedz
Na taki a nie inny wygląd filmu składają się: odpowiednie zdjęcia (optyka kamery, prowadzenie kamery, światło). Dopiero dalej dochodzą czynniki związane z taśmą filmową, ale je w większym stopniu zasymulujesz color correctorem w SV. W którą stronę pokręcisz kółeczkami - to już zależy od materiału wejściowego - eksperymentuj. Co do napisów nie widzę żadnych problemów, poszukaj czcionki, zainstaluj i dodawaj napisy tak jak każde inne, tylko bez fadingu i innych przejść. Możesz dodać w zakładce efektów cień bez rozmycia, wtedy otrzymasz taki sam czarny cień,

Także podsumowując - umiejętności operatora kamery przede wszystkim, kręcimy z dobrego statywu wideo albo z wózka.
Odpowiedz
Off-topic: co za paskudny dźwięk w tym klipie...
Odpowiedz
Sorki,nie znalazłem żadnego z lepszym dźwiękiem.Jedyny filmik z dobrym dźwiękiem to był też z filmu „Django",ale z 1966 roku.
Odpowiedz
pierdzielisz... A ja znalazłem.
Ty pewnie wrzuciłeś 5.1 do projektu stereo, nieuwzględniając, że trzeba zachować odpowiednie proporcje i przez to przestery urywają głowę jak ktoś ma głośniki lepsze od tych wbudowanych w laptopa.
Odpowiedz
(09-22-2013, 16:30)mateuszszar napisał(a):  pierdzielisz... A ja znalazłem.
Ty pewnie wrzuciłeś 5.1 do projektu stereo, nieuwzględniając, że trzeba zachować odpowiednie proporcje i przez to przestery urywają głowę jak ktoś ma głośniki lepsze od tych wbudowanych w laptopa.

Sam pierdzielisz...To nie mój filmik
Odpowiedz
dobra,mam jeszcze jedno pytanie.

od 1:23-1:25 jest takie szybkie oddalenie.moja kamera i aparat nie potrafią niestety tak szybko oddalać,ale udało mi sie uzyskać podobny efekt w SV.I tu pojawia się pytanie:Jak zrobić takie rozmazanie podczas oddalania,jak w tym 1:23-1:25
Odpowiedz
Mam nadzieję, że pochwalisz się na forum swoim nowym filmem o gangsterach. :) Zdradź nam zarys fabuły. Operator uzyskał takie przybliżenie manualnie, dzięki możliwości kamery zatem musisz kombinować, np. wykonać jednostajne oddalenie plus przyspieszyć je w vegasie (dodatkowo aktorzy mogą wykonywać swoje ruchy np. o połowę wolniej aby to jakoś wyglądało)

Ps. Dawno mnie tu nie było i sorry, że odkopuję tematy :)
Odpowiedz
(09-29-2013, 15:45)nozownik0 napisał(a):  Mam nadzieję, że pochwalisz się na forum swoim nowym filmem o gangsterach. :) Zdradź nam zarys fabuły. Operator uzyskał takie przybliżenie manualnie, dzięki możliwości kamery zatem musisz kombinować, np. wykonać jednostajne oddalenie plus przyspieszyć je w vegasie (dodatkowo aktorzy mogą wykonywać swoje ruchy np. o połowę wolniej aby to jakoś wyglądało)

Ps. Dawno mnie tu nie było i sorry, że odkopuję tematy :)

Dzięki,żę ktoś wreszcie odpowiedział.

A jeżeli chodzi o film,oto streszczenie:
Na pewnym osiedlu są dwa gangi:„Greek" i „Troja".Walczą one ze sobą.
Pewnego dnia gang Greek się naradza,co tu zrobić w związku z ciągłymi atakami gangu Troja.Wymyślają,że wyślą jednego ze swoich,aby w roli szpiega infiltrował „Wrogi" gang.Wylosowany zostaje jeden z nich,Gangster Odi (w sensie,że odyseusz).Podczas strzelaniny zostaje on postrzelony i traci przytomność.Nagle budzi się w bazie gangu „Troja.Zostaje zaprowadzony na rozmowę z Szefem,człowiekiem który sprawuje kontrolę nad całym gangiem.Szef już na początku rozmowy odkrywa,co członkowie gangu „Greek" chcieli zrobić,ale nie zabija Odiego,wręcz przeciwnie,przyjmuje go do gagnu i wyjawia że ci jego,jak to nazywa, „Niby-koledzy" pozbyli się go,ponieważ tylko im przeszkadzał w ich planie,jakim było wysadzenie całego osiedla w powietrze.Odi dostaje pierwsze zadanie od nowego szefa:musi zlikwidować wszystkich swoich „Niby-kolegów.spróbuje ich pokonać w iście Tarantinowskim Stylu.Czy mu się uda?Tego dowiecie się w filmie!
Odpowiedz
Uwe Boll :D
Nie no, żartuję. Z chęcią obejrzę Twój film bo lubię takie produkcje offowe.
Jak postępy?
Odpowiedz