Pan/Crop usuwanie efektu
Witam serdecznie :)
Od 2 godzin siedzę na forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na męczący mnie problem, więc postanowiłam zarejestrować się i napisać.
Na początku okazało się, że przy używaniu opcji Pan/Crop nie jestem w stanie dobrze zrenderować obrazu (po renedowaniu okazało się, że klipy w których została użyta ta opcja są czarne). Samą opcję używam do obrócenia obrazu "na bok", żeby nie trzeba było przekrzywiać głowy podczas oglądania ;)

Całe szczęście miałam zapisany projekt i zaczęłam kombinować. W poszukiwaniu szczęścia renderowałam w różnych formatach i na miliard różnych sposobów - nic nie pomagało. Znalazłam w internetach odpowiedź, która mi pomogła z innym klipem w tym samym projekcie (na którym nie było wcześniej używane pan/crop, zrobiłam to tylko na potrzeby testów i zrenderowałam, a wszystko wyszło tak jak powinno).

Przed rozpoczęciem ustawiania pan/crop wystarczy kliknąć prawym na obraz i wybrać opcję "Match Output Aspect". Wszystko super. Szkoda tylko, że na tych klipach, na których już użyłam opcji pan/crop to nie działa. I tutaj pojawia się moje pytanie:

Jak usunąć efekt Pan/Crop z klipu? Zresetować go? Zrobić tak, żeby nie zaznaczał się na zielono? Musi być jakiś sposób!
Odpowiedz
Witaj.
Aby usunąć ustawienia PanCrop - wchodzisz w Pan/Crop - w oknie preset wybierasz - "default".
Aby zrobić to dla wielu klipów na raz - można skopiować jeden plik, a następnie zaznaczyć pozostałe, i wywołać funkcję "paste event attributes", tyle że wszystkie ustawienia klipu się skopiują (łącznie z zastosowanymi pluginami). Można też użyć dodatkowej wtyczki "Timeline Tools" - tam powinno być...

Do przekręcania kadru, który został nagrany przez jakiegoś speca, bokiem ;) wystarczy kliknąć w "Project Media" na event i wybrać: "Rotate 90°..."
Odpowiedz
tyłeczek mi uratowałeś swoimi mądrymi poradami, teraz mam przyjemność w oglądaniu i tworzeniu własnych pamiętników z wakacji! a w dodatku ile ułatwień :) super! dziękuję :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości